"Такі тури об'єднують Україну". Володимир Шейко про ювілейний тур симфонічного оркестру Українського Радіо

"Такі тури об'єднують Україну". Володимир Шейко про ювілейний тур симфонічного оркестру Українського Радіо

"Я не хочу говорити багато високих слів, але такі тури справді об'єднують Україну". Це зауважує художній керівник та головний диригент Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського Радіо, народний артист України, лауреат Шевченківської премії Володимир Шейко, розповідаючи про ювілейний концертний тур, присвячений 100-річчю мовника і 95-річчю створення оркестру. Цей тур вийшов на фінішну пряму.

0:00 0:00
10
1x
Програма:
Ведучі:

Один із виступів Симфонічного оркестру Українського Радіо. Фото з особистого архіву Володимира Шейка

 

"Публіка слухала музику"

Українське Радіо святкує цьогоріч 100-річчя мовлення. 1924 року вперше в українському ефірі прозвучали позивні Українського Радіо. Це були 100 років різних подій, різних випробувань – інформування під час Другої світової війни, під час революцій, Майданів, під час цієї війни. Першим Українське Радіо сповістило про здобуття Україною Незалежності в 1991 році, ми першими розповідали про Євробачення. Все це наша історія. Українське Радіо – це не просто радіостанція. Це складова великого суспільного мовника, який має місію інформування, просвітництва. І звичайно ж, неможливо уявити Українське Радіо без художньої складової. Цьогоріч виповнюється не тільки 100 років Українському Радіо, а й 95 років провідному нашому колективу –  Заслуженому академічному симфонічному оркестру. Спочатку всі музичні програми, а їх було багато в ефірі, виконувалися наживо. Тобто, диктор і оркестр перебували в одній студії. Українське Радіо має в своїй структурі ще кілька колективів – Хорову капелу, Великий дитячий хор, Оркестр народної та популярної музики, Тріо бандуристок. Всі ці колективи працюють для того, щоб наповнити фонд довершеними записами, які стають основою контенту наших програм. Наш Симфонічний оркестр – один із найстаріших у світі. Нині він готує великий концерт до 100-річчя Українського Радіо, який має відбутися в Національній опері. Перш, ніж презентувати цей концерт, оркестр вирушив в ювілейний тур Україною. Вже відбулися концерти в Черкасах, Полтаві, Житомирі, Хмельницькому, Чернівцях, Тернополі та Рівному. Попереду ще Луцьк і Львів. Розкажіть про перші враження від учорашнього концерту в Рівному.

Насамперед я хочу поділитися враженнями від нашого туру. Наша Україна просто чарівна! Україна прекрасна! Люди прекрасні, міста красиві. Ми побували в різних регіонах, і це неймовірні відчуття єднання, краси, цілісності нашої країни. Ми все більше і більше розуміємо, хто ми є, де ми живемо і яку країну охороняємо. Це дуже важливо для нас. Це дуже важливо для молодих музикантів, які ще не подорожували Україною. Це справжнє взаємозбагачення. Щодо вчорашнього концерту в Рівному, то це, як завжди, був фурорний виступ. Дуже емоційний, як для глядачів, так і для нас самих.

Володимир Шейко. Фото з особистого архіву Володимира Шейка

Це духовне взаємозбагачення нас, митців і публіки, яку ми зустріли різною музикою: від української класики до сучасної музики, від європейської музики до музики Володимира Івасюка. Як завжди, була досить широка палітра програми. І, як завжди, була дуже емоційна зустріч з глядачем, був дуже емоційний концерт. Аплодували дуже багато після кожного твору. І це вкрай важливо для артистів, адже ми заряджаємося на подальший рух, на подальшу гру і на подальші творчі відкриття. Кажуть, що цього разу було багато фахової публіки, зібралися рівненські представники культури, мистецтва, працівники музичних закладів, директори палаців культури. Тож публіка була фахова. Вона, звісно, була різна, і публіка завжди прекрасна. Але мені була цікава оцінка цієї публіки. Видно було, що публіка слухала музику.

"Ці тури справді об'єднують Україну"

Важливу річ висловила в Чернівцях на концертах нашого оркестру Оксана Івасюк, молодша сестра композитора Володимира Івасюка. Друге відділення концерту складає музика саме цього композитора. Ця програма створена до 75-річчя Володимира Івасюка. Пані Оксана проводила певні паралелі цього туру з туром хору Олександра Кошиця. Вона назвала його великою мистецькою місією, місією духовної основи для всіх, хто приходить на ці концерти. І, звісно ж, це меседж про те, яким є Українське Радіо, яким є оркестр і яку функцію виконує. Як ви відреагували на це порівняння?

Стовідсотково підтримую. І я чув дуже багато слів подяки на адресу Суспільного, на адресу Українського Радіо. І за цей подарунок, який вони змогли зробити українцям в різних регіонах України. Це дуже важливо. Програма підібрана так демократично, яким власне і є Українське Радіо. Це широкоспектрова програма на різні смаки, на різні слухацькі інтереси. Вони це називають великим дарунком Україні. Цим туром були представлені всі місії, прописані в ідеології Суспільного – і освіта, і просвітництво. Я не хочу говорити багато високих слів, але ці тури справді об'єднують Україну. Ми перевозимо свою енергію з одного міста в інше. І вона живе в одному колі, в одному циклі емоційного плану.

Вся Україна на наших концертах співає і слухає музику на одному емоційному рівні. І ми в ці миті відчуваємо об'єднуючу функцію. Це не надумано і не придумано. Це великий проєкт Суспільного. Подібних турів не було давно. Він має свою ідеологію. Що Українське Радіо – це радіо нашої країни. Воно для всіх. Воно не є обмеженим за спектром слухача і глядача. Тому наша програма так і представлена. Вона, як і Українське Радіо, для всіх. На всі смаки. Для широкого загалу українців.

"Ми знову сонце привезли з собою"

Як зустрів вас Луцьк?

Луцьк зустрів трохи хмарною погодою. Рівне зустрічало сонцем. Але куди б ми не приїжджали, завжди погода змінюється на сонячну. Тож, сподіваюся, що ми знову сонце привезли з собою. Але якщо все ж будуть хмари, будемо самі випромінювати сонце зі сцени.

"Те, для кого працює і Українське Радіо"

Чи ви вже приступили до створення програми ювілейного концерту до 100-річчя Українського Радіо?

Ми вже почали формувати програму. Це дуже ретельна робота. Композитори та аранжувальники пишуть спеціальні твори, які теж мають поліжанровість. Вони теж будуть на різні смаки. Вони включають кілька попурі на різні теми з різних жанрів. Не буду розкривати всі таємниці, але я сподіваюся, що буде цікаво. В концерті братимуть участь відомі наші солісти, будуть цікаві відео-симфонічні інсталяції. Думаю, що приєднаються до нас і народні артисти з опери. Це буде програма для широкого кола українців. Те, для кого працює і Українське Радіо.

Останні новини
"Рамштайн" без США та Євросоюз без Орбана – Дикий про допомогу західних партнерів у 2025 році
"Рамштайн" без США та Євросоюз без Орбана – Дикий про допомогу західних партнерів у 2025 році
Буря емоцій всередині: Паліндром презентував сингл "Я маю крила"
Буря емоцій всередині: Паліндром презентував сингл "Я маю крила"
Українські премʼєри 15-22 листопада: Zwyntar, Паліндром, Діти Інженерів, The Unsleeping, Sasha Boole
Українські премʼєри 15-22 листопада: Zwyntar, Паліндром, Діти Інженерів, The Unsleeping, Sasha Boole
Тримати в серці місце для любові: Positiff  представив сингл "Діаманти"
Тримати в серці місце для любові: Positiff представив сингл "Діаманти"
У нинішній редакції бюджету-2025 соціальні виплати та зарплати військовослужбовців заморожені ― Гончаренко
У нинішній редакції бюджету-2025 соціальні виплати та зарплати військовослужбовців заморожені ― Гончаренко
Новини по темі
"Оркестр Українського Радіо — це колосальна історія" — Володимир Шейко
"Співпрацювати з руснею не буду", — як жив і загинув в окупованому Херсоні диригент Юрій Керпатенко
"Я сьогодні – Моцарт!" – інтерв'ю Марії Бурмаки напередодні концерту "Ніжно. Тихо. Голосно" з симфонічним оркестром Українського радіо
Про марімбу, роль метрів музики у своєму житті та власну "Фабрику талантів" — ізраїльський віртуоз Хен Цимбаліста
"Я — ВІРТУОЗ!" Національний проект триває! Нова програма! Нові імена!