Промінь рекомендує: Tot Chuwak і De Uzel із треком "Дніпро-Дніпро" (за участі Eagle)

Промінь рекомендує: Tot Chuwak і De Uzel із треком "Дніпро-Дніпро" (за участі Eagle)

Ветерани дніпровського хіп-хопу Tot Chuwak і De Uzel за участі діджея й продюсера Eagle 5 грудня 2024 року випустили свого роду гімн рідному місту "Дніпро-Дніпро". Трек увійшов в альбом реперів "Класична схема". Хлопці знають один одного далеко не перший рік. Tot Chuwak (Павло Панов) та De Uzel (В’ячеслав Лозинський) — колишні учасники андерграундного дніпровського колективу НХК (Нам Хлам Клан) та одні з організоторів спільноти "Grab the Mic", що проводить хіп-хоп вечірки в Дніпрі. На рахунку реперів є також кілька фітів, соло мікстейпів та ЕР. А Tot Chuwak є ще й автором, режисером і виконавцем першого хіп-хоп мюзиклу в Україні "Історія Однієї Багатоповерхівки". Що ж до Eagle, то він не лише скретч-діджей, а й володар тонни вінілу (він колекціонує платівки, а останні кілька років шукав рідкісні записи в Китаї та Дубаї). Чому вирішили написати пісню про Дніпро, що не увійшло в текст, а також, чиє це було музичне рішення, Tot Chuwak розповів ведучим шоу РанокПро на Радіо Промінь Дмитру Захарченку й Лесі Антипенко. 

0:00 0:00
10
1x

Tot Chuwak і De Uzel / Фото з інстаграм-сторінки tot_chuwak

"Все почалось дуже давно, в мене ідея виникла написати трек саме про Дніпро, напевно, три-чотири роки тому. Просто, щоб все склалось, по-перше, треба, щоб була музика і, по-друге, придумати щось небанальне. В нас з’явилась ціль, коли я запропонував De Uzel взяти цей трек на "Класичну схему""

Павле, привіт. Як взагалі Дніпро поживає?

В принципі, поживає, як і поживало. Обстріли бувають іноді, це наші реалії.

Хочеться відзначити, що за час великої повномасштабної війни, яку розпочала рф проти України, Дніпро стало своєрідним хабом і для військових, і для людей, які переїжджають з тимчасово окупованих територій. Місто заграло іншими барвами. Як корінні жителі міста, ви як це сприйняли?

Та дуже добре! Якщо людям нема де жити, небезпечно жити, в них нема роботи, нема житла, нема майбутнього, то чому б їм не поїхати в якесь безпечне місце, якщо їм тут класно, їм тут добре, вони тут знайшли себе навіть на якийсь короткий проміжок часу, і якщо вони потім навіть повернуться чи поїдуть туди, де їм буде краще, хай живуть, хай приїжджають. Головне, щоб вони не робили хаосу, як кажуть, не робили зростання статистики злочинності. Ми їм раді.

"Суть у тому, що в нас було дуже мало часу, бо ми хотіли реліз дропнути восени десь у листопаді. Тому нам треба було поспішати, бо в нас був тиждень, не більше. В принципі, ми за кілька днів усе зробили й писались ми дуже швидко, напевно, це найшвидший трек, який ми написали на "Класичній схемі"" 

А що спонукало написати пісню про місто? 

Я чекав це питання. Все почалось дуже давно, в мене ідея виникла написати трек саме про Дніпро, напевно, три-чотири роки тому. Просто, щоб все склалось, по-перше, треба, щоб була музика і, по-друге, придумати щось небанальне. В нас з’явилась ціль, коли я запропонував De Uzel взяти цей трек на "Класичну схему", насправді написати його спочатку. Бо в нас було кілька треків уже готових і записаних й ми думали, що ще додати. Я кажу: "Давай про місто, в мене давно була ідея". Він згодився, каже: "Я не проти, давай щось пробувати". Просто суть у тому, що в нас було дуже мало часу, бо ми хотіли реліз дропнути восени десь у листопаді, бо ми катастрофічно не встигали. І ми дуже швидко писали тексти. І ще не була завершена інструментальна партія, бо її продюсував, до речі, Андрюха Орел (діджей Eagle), він там і скретчі робив. І питання було в тому, що ми ще не написали тексти і не була зведена партія Бориса Могилевського. До речі, це київський саксофоніст, який робив саксофон на цей трек. Тому нам треба було поспішати, бо в нас був тиждень, не більше. В принципі, ми за кілька днів усе зробили й писались ми дуже швидко, напевно, це найшвидший трек, який ми написали на "Класичній схемі". 

А так і не скажеш, слухаєш — а там рими "Дніпро-метро", й такий: "Та ні, мабуть, довго старались хлопці". 

Ну там повинен бути цей рядочок. Як Дніпро і без метро? Хоча, в принципі, ми так і живемо без метро. 

Пісню можна вважати неофіційним гімном Дніпра, хоча в місті є офіційний гімн. Чи коментував її хтось з адміністрації?

Про метро — так. Ладно, я не буду це казати, хоча ні, скажу про те, що не ввійшло. Була інтерлюдія, у реперів скіток називається, ми в кінці додали. Там у Славіка були рядки "заробив або вкрав" і він їх теж додав знову, а я сказав: "Борис Альбертович, добудуйте нарешті метро". Але ми не вставили, бо воно не дуже лягало, це б зіпсувало пісню, я думаю. 

"Це була ідея Андрюхи (Eagle). Якось ми сиділа, він однотипно грав, і ми з De Uzel йому кажемо: "Чувак, треба щось, напевно, додати". Він такий: "Тут треба якийсь живий інструмент, може, саксофон". Ми подумали, він жартує, бо як він знайде живий саксофон? А історія в тому, що він познайомився з цим Борисом Могилевським на Mirage Camp і він його запросив"  

І наостанок, чиє було музичне рішення? Щоб це не був класичний біт, який в комп’ютері злабали за годину-другу, а тут все ж таки жива музика, й саксофоніста залучили, приджазована така версія. 

Це була ідея Андрюхи (Eagle). Якось ми сиділи, він грав біт, визвучував його, він робить це на драм-машинах. Ми сиділа, він однотипно грав, і ми з De Uzel йому кажемо: "Чувак, треба щось, напевно, додати". Він такий: "Тут треба якийсь живий інструмент, може, саксофон". Ми подумали, він жартує, бо як він знайде живий саксофон? А історія в тому, що він познайомився з цим Борисом Могилевським на Mirage Camp, це був якийсь музичний кемпінг за Києвом, і він його запросив. І все так збіглось, бо він їздив у Дніпро вступати в консерваторію, тож він приїхав, записав і все.  

Дай Боже, чудесна вийшла колаборація! 

Слухати пісню "Дніпро-Дніпро" від Tot Chuwak і De Uzel (за участі Eagle), як і багато інших прем’єр, можна в плейлісті "Промінь рекомендує 2025" на Spotify.