Вакцинація домашніх тварин: як обрати вакцину для кота чи собаки? Роз’яснення ветлікаря

Вакцинація домашніх тварин: як обрати вакцину для кота чи собаки? Роз’яснення ветлікаря

Всі власники домашніх тварин прагнуть, щоб їхні улюбленці були здоровими та довго радували своєю присутністю. Заступник начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини головного управління Держпродспоживслужби у м. Києві Роман Матвійчук в ефірі Українського радіо розповів, чи треба вакцинувати домашніх тварин, як обрати вакцину для кота чи собаки та як уникнути побічних ефектів.

0:00 0:00
10
1x
Програма:

Чи зобов'язані власники домашніх тварин вакцинувати своїх улюбленців 

Звичайно. Проти сказу зобов'язані вакцинувати всіх тварин, починаючи з трьохмісячного віку. Це записано в інструкції по боротьбі зі сказом тварин і, зокрема на рівні КМДА прийнято документ про правила утримання собак та котів на території міста Києва. Якщо людина не провакцинувала свого песика чи кота, який живе в неї вдома, то може бути як адміністративна, так і кримінальна відповідальність, тому що нагляд за виконанням цих правил здійснює як і Головне управління Держспоживслужби, так і органи Національної поліції.

Як вакцина впливає на організм тварини 

Вакцинації не потрібно боятися. Вакцинацією стимулюється вироблення антитіл до тої чи іншої хвороби. Вакцина захищає від того, щоб тварина не захворіла, зокрема на сказ, чуму м’ясоїдних, парвовірусну інфекцію, лептоспіроз. В місті Києві щороку проти сказу щеплюється до 60 тисяч собак. Тому коли ви своєчасно вакцинуєте свою тварину, проводите ветеринарні огляди — це є виявом піклування про неї. 

Коли варто починати вакцинувати котів і собак

Тварин потрібно починати вакцинувати з трьохмісячного віку. Тоді потрібно відразу звернутися до закладу ветеринарної медицини та отримати консультацію, зважаючи на стан тварини, вік і тоді вже проводити заходи з дегельмінтизації та вакцинації тварини.

Загалом з трьохмісячного віку робляться такі вакцини: комплексна вакцина від таких хвороб, як чума м’ясоїдна, парвовірусна та аденовірусна інфекції, а також може бути лептоспіроз. Потім робиться вакцина від сказу, і наступні вакцини повторюються вже через рік на щорічній основі. Вакцинацію не бажано пропускати і затягувати. 

Чи потрібно вакцинувати кота, який ніколи не виходить на вулицю 

Звичайно, адже власник тварини виходить на вулицю і на своєму взутті може принести все, що завгодно. Тому треба вакцинувати всіх тварин. І навіть якщо вони у віці. 

Яку вакцину обрати 

Вакцина як українського виробництва, так і закордонна однаково ефективні. Тому боятися українського виробника не варто. Ця вакцина працює. Водночас, якщо ви хочете виїхати з твариною за кордон, ви маєте з’ясувати, які вакцини є визнані тією чи іншою країною. 

Крім того, щеплення вакциною вітчизняного виробництва також можна зробити абсолютно безкоштовно у Києві за вулицею Волинська, 12 у приміщенні клініки, а також це можна зробити в ветеринарних закладах медицини в регіонах. 

Чи варто купувати вакцину самостійно 

Вакцину не можна купувати самому. По-перше, вам її не продадуть, тому що вакцина має продаватися тільки ліцензованим фахівцям ветеринарної медицини. По-друге,  вакцина потребує особливих умов зберігання. По-третє, вакцинацію необхідно довірити саме ветеринарам. 

Як підготувати тварину до вакцинації 

Перед тим, як вакцинувати тварину, господар має впевнитися, що вона клінічно здорова, і це має підтвердити лікар на огляді. Крім того, за два тижні до проведення вакцинації треба провести заходи з дегельмінтизації.  

Про побічні ефекти після вакцинації

Після вакцинації для тварини повинен бути карантин: від двох тижнів до одного місяця. В цей період потрібно слідкувати за станом тварини і обмежити її контакти з іншими тваринами. Щодо побічних ефектів від вакцинації, то може бути підвищення температури та пригнічений стан у тварини, яка може бути не така грайлива та відчувати дискомфорт. Такий стан може бути до трьох днів. 

Фото: pexels.com

Останні новини
Олег Скрипка на Радіо Промінь ексклюзивно представив два релізи
Олег Скрипка на Радіо Промінь ексклюзивно представив два релізи
Клименко: "Бюджет більше тиловий, ніж військовий"
Клименко: "Бюджет більше тиловий, ніж військовий"
Радіодиктант, "Колос" та "Від суботи до суботи": культові програми Українського Радіо
Радіодиктант, "Колос" та "Від суботи до суботи": культові програми Українського Радіо
"Я чую інших людей, сподіваюся, вони чують мене. Це робить мене щасливим. І це Свобода!" — Буткевич
"Я чую інших людей, сподіваюся, вони чують мене. Це робить мене щасливим. І це Свобода!" — Буткевич
Кочетков: "Кедр" за 50 млн $ завдає менше руйнувань, ніж "Калібри", "Кинджали" чи "Циркони"
Кочетков: "Кедр" за 50 млн $ завдає менше руйнувань, ніж "Калібри", "Кинджали" чи "Циркони"
Новини по темі
"МСЕК існують": куди звертатися для отримання статусу особи з інвалідністю в час реформи? Коментує експертка
У нинішній редакції бюджету-2025 соціальні виплати та зарплати військовослужбовців заморожені ― Гончаренко
"Носив вишиванку та розмовляв українською": історія засновника музею дисидентів у Донецьку "Смолоскип"
"За два тижні до обміну я знепритомнів на перевірці". Повне інтерв'ю Максима Буткевича
"Досі не зовсім усвідомлюю, скільки людей тішаться, що я повернувся" — Максим Буткевич