Фото надане Павлом Вишебабою
Під час повномасштабного вторгнення і я, і Марі пережили розставання – і вирішили висловити свої відчуття з чоловічої і жіночої сторони в спільному треці
На початку розмови нагадаємо слухачам, хто така Mari Cheba. Це прекрасна українська співачка, яку ви знаєте за низкою пісень, які часто лунають в ефірі Радіо Промінь, фронтвумен власного проєкту, авторка пісень. Була номінована в категорії "Відкриття року" на YUNA в 2016-му році, зараз чимало їздить на передову до військових підрозділів з туром "Підтримай своїх". Ну а зараз, власне, переходимо до Павла.
Павле, доброго ранку! Раді чути тебе нашому ефірі! Ми нещодавно спілкувались з нагоди твого поетичного туру містами Європи – і це була не вокальна справа. І дуже приємно відкривати інші сторони твоєї творчості, і тепер вже вітати в музичному проєкті Промінь рекомендує. Скажи, як ти обираєш артистів для співпраці в межах таких колаборацій?
Скажу чесно, це часто на якихось особистих знайомствах і симпатіях відбувається. З Марі Чебою ми багато років знайомі і давно планували щось зробити разом. І тут у нас така спільна тема розставання, яка не чужа ні їй, ні мені. Під час повномасштабного вторгнення в особистому житті в нас обох відбулись такі події – і ми вирішили висловити свої відчуття з чоловічої і жіночої сторони в спільному треці.
Від кого цього разу виходила ініціатива?
Ми зустрілися в Києві під час моєї відпустки, довго говорили – декілька годин, – і подумали: ми все те, що проговорили, можемо ще і творчо висловити. Хто перший запропонував – складно сказати, це була спільна ініціатива.
Розкажи, будь ласка, більше про "Відбитки": що ще ми маємо знати про роботу над треком?
Ото якраз ми домовились тоді особисто, але потім я поїхав на фронт і записував свою частину в пікапі, на диктофон. Марі записувалась в студії у Києві. Потім ми це все зводили, Марі також займалася музикою. Так що переважно робота відбувалась онлайн. Звісно, у військових умовах робота довго триває, над цим треком ми працювали місяці чотири, мабуть.
За декілька днів уже стільки переглядів вашого відео на YouTube, пісня крута – і, можливо, були вже навіть розмови про те, що варто створити спільний поетично-музичний тур разом з Mari Cheba?
Справа в тому, що я нещодавно якраз використав свою відпустку і в найближчі півроку нікуди не поїду (сміється). Так що зараз служити і служити, а через півроку будемо думати.
Нам дуже зрезонувала ця родзинка, про яку ми згадали у презентації на початку – про те, що колись тебе не прийняли до музичної школи, буцімто через те, що ти не маєш музичних здібностей. Нашому Денису дуже близька ця тема, бо йому колись сказали абсолютно те саме! Яке формулювання було в твоєму випадку?
Мені сказали, що я геть позбавлений музичного слуху! Але це такий радянський підхід – вже давно доведено, що слух розвивається, як м’язи. Тобто, за бажанням його можна розвинути. І насправді, я це сприйняв як виклик: ага, значить, позбавлений музичних здібностей? І навчився грати десь на 10 музичних інструментах.
Ого! Ну, це як Стіва Джобса виганяли з університету, або як Едісон створив свою лампочку десь на 101-шу спробу. Всі генії світу колись стикались із труднощами і зазнавали невдач на початку… А скажи: нещодавно ти читав Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Як змінилося твоє життя відтоді? Більше впізнаваності чи більше хейту?
Ви знаєте, це як є клуб анонімних алкоголиків, то в нас є клуб неанонімних читачів диктантів (всі сміються). Ми нещодавно зустрілися з Олексієм Гнатковським, Риммою Зюбіною та Юрієм Андруховичем – і обговорювали цей свій досвід. Виявилось, що всім нам писали одне й те ж: що ми не вимовляємо половину звуків (всі сміються). Але насправді, негативних коментарів значно менше, ніж позитивних. Були десятки тисяч подяк за те, що є такий спільний ритуал, в якому люди взяли участь. Але ми посміялися разом над тим, що всі ми це проходили.
Перш ніж ми послухаємо пісню "Відбитки", просимо тебе звернутись до наших слухачів із тим, що тобі важливо нам зараз сказати.
Щоби краще зрозуміли образи, які висловлені в пісні, варто сказати наступне: коли закінчуються стосунки, залишається пам’ять про них. І часто є таке відчуття, що ми бродимо по лабіринтам із спогадів – і виходу не видно. Але на відстані це більше нагадує відбитки пальців, і залишається тільки подяка за все, що було.
Слухати трек "Відбитки" Vyshebaba і Mari Cheba, як і багато інших прем’єр, можна в плейлисті "Промінь Рекомендує 2024" на Spotify.