Фото з інстаграм-сторінки karina_manoliuk
"Я зараз думаю, що треба робити те, що тобі хочеться. Бо ніякого іншого варіанту прожити життя ще раз у тебе не буде. Тому ти маєш отримувати максимальне задоволення від того, чим ти займаєшся, а для мене — це музика"
Каріно, привіт! Цей тиждень насичений різноманітними датами: сьогодні — День волонтера, завтра — День святого Миколая і День ЗСУ. В тебе зрозуміла й чітка громадянська позиція, ти займаєшся волонтерством. Хотів запитати, як зараз себе почуваєш?
Особисто я дуже гарно себе почуваю. Думаю, всі ми, хто на сьогодні гарно себе почуває, просто зобов’язані щось робити задля того, щоб полегшити нашим військовим ситуацію на фронті. Та й в цілому всі ми, громадяни України, маємо щось робити задля наближення перемоги.
Саме з цієї позитивної ноти й хотілось розпочати розмову. Що стосується твоєї творчості, то чому минуло сім років, перш ніж ти наважилась показати її світу?
Мені здається, війна також стала таким каталізатором, бо раніше здавалось, що ще буде час, ще не доросла, треба над собою працювати, зробити те-те-те. І після 22-го року, коли вже почалось повномасштабне вторгнення, коли я на собі відчула, що кожен наступний день може стати останнім, вирішила, що немає сенсу далі сидіти й чекати якогось влучного моменту.
А з роботою піарниці вже все, можна ставити крапку?
Всі артисти в якомусь сенсі самі собі теж піарники. Мені ще подобається, що ви багато про мене знаєте й коли це оголошували, я думала: "Ого, класно друзі підготувались!"
І все ж таки, відповіді я не отримав. Адже в кожного є основний вид діяльності та є побічні речі, тут питання в пріоритетності.
У мене є перша освіта й вона музична. Я педагог з вокалу за своєю першою освітою й за другою — піарниця. Мені здається, що зараз все зійшлось в одне ціле.
Тобто в університеті Грінченка ти навчалась на викладачку з вокалу?
Так-так.
А ти колись викладала?
Ні, я ніколи не викладала. Одразу після першої освіти я вирішила, що мені треба ще якась серйозна освіта, що музичної недостатньо, і я пішла в університет Шевченка.
А про "несерйозність" музичної професії в тебе взагалі звідки? Це від батьків?
Так, мені здається, так. Що музикою, типу, не заробиш, що треба бути серйозною людиною, треба працювати, треба-треба-треба. У 2000-их така професія, як музикант, для батьків несла мало перспектив. Тоді реклама з піаром здавалась чимось дуже серйозним і перспективним на майбутнє.
Як ти тепер думаєш?
Я зараз думаю, що треба робити те, що тобі хочеться. Бо ніякого іншого варіанту прожити життя ще раз у тебе не буде. Тому ти маєш отримувати максимальне задоволення від того, чим ти займаєшся, а для мене — це музика.
Як ти уявляєш візію свого творчого життя найближчим часом, адже ти переїхала до Литви, це зумовлено обставинами. Ти приїжджаєш в Україну і тут виступаєш чи робитимеш тури Європою, й чи взагалі будуть виступи наживо?
Виступи наживо є. І я не так, щоб поїхала і живу там. У мене в Литві знаходяться діти, а в Києві мій чоловік, тому я наразі і тут, і там, як Фігаро. Тому я кожного місяця мінімум на тиждень, на два приїжджаю до Києва й займаюсь своєю творчою діяльністю. Вся моя команда українська: мій саундпродюсер, мій аранжувальник, моя піар-team, — всі вони знаходяться в Україні. Тому я, відповідно, теж працюю на українську аудиторію.
"Пісня "Не така" — десь натхненна чимось, десь трошки про мене на якийсь відсоток, на якийсь відсоток вона додумана. І вийшов, мені здається, дуже класний продукт"
Ми зараз будемо слухати пісню "Не така". Ти її називаєш "маніфестом свободі бути собою і навіть отримувати від цього задоволення". Так все ж таки це історія особистісна чи ні?
Як і з усіма моїми піснями, вона десь натхненна чимось, десь трошки про мене на якийсь відсоток, на якийсь відсоток вона додумана. Але "Не така" — це приклад того, як треба взяти себе в руки, сісти й написати пісню. Бо часто так виходить, що я чекаю натхнення, а з "Не такою" я просто сіла й написала пісню, і це було за вечір. У мене часто виникають баталії з моїм саундпродюсером стосовно того, що треба писати більш просто. І я вирішила написати пісню, в якій буде по одному слову на рядок. І далі я сиділа, намагалась їх якось заримувати, надати їм якогось сенсу й от так виникла "Не така". Це частинка про особисту історію, частинка вигадана, частинка заримована. І вийшов, мені здається, дуже класний продукт.
Слухати пісню KARYN "Не така", як і багато інших прем’єр, можна в плейлисті "Промінь Рекомендує 2024" на Spotify.