Як уникнути поширення інфекції у місцях перебування переселенців: рекомендації МОЗ

Як уникнути поширення інфекції у місцях перебування переселенців: рекомендації МОЗ

Масове переміщення переселенців до притулків та місць соціальної допомоги призводить до підвищення ризиків розповсюдження інфекції. Відтак Міністерство охорони здоров'я створило перелік порад, які допоможуть убезпечити себе від небажаних наслідків для здоров'я.

"Велике скупчення людей у вагонах поїздів та в місцях для ночівлі, відсутність сталого доступу до проточної води і засобів гігієни можуть загрожувати спалахами і швидким поширенням інфекційних хвороб. Запобігти цьому можна завдяки застосуванню адекватних засобів профілактики. Серед них: забезпечення постійного водопостачання, належних санітарно-гігієнічних умов та доступу до медичних послуг", — йдеться у повідомленні.

На що потрібно звернути увагу під час облаштування місця для притулку:

— Забезпечте людей, які перебувають у місці тимчасового перебування, теплим одягом і ковдрами.

— Провітрюйте приміщення щонайменше тричі на день, проводьте щоденне вологе прибирання.

— За можливості організуйте скринінг людей на наявність ознак інфекційних захворювань (тестування, огляд медичним працівником).

— Усі, хто має симптоми гострих респіраторних або інших захворювань (гарячка, ломота в тілі, діарея тощо), мають бути ізольовані в окремому приміщенні. Їм має бути надана медична допомога.

Як уникнути поширення інфекційних захворювань, якщо перебуваєте у тимчасовому притулку:

— Першим правилом має стати фізичне дистанціювання, дотримання гігієни рук й органів дихання. За можливості продовжуйте носити маски.

— Не торкайтеся руками обличчя.

— Мийте руки перед вживанням їжі. Якщо немає доступу до води, можна використовувати антисептик, у крайньому разі — вологі серветки (хоч вони і не є ефективними в боротьбі з патогенними мікроорганізмами).

— Дотримуйтеся правил респіраторної гігієни: у разі кашлю та чхання прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя. Одразу викидайте використані серветки в контейнер для сміття, обробляйте руки спиртовмісним антисептиком і за можливості мийте руки з милом.

— Будь ласка, зверніться за медичною допомогою, як тільки у вас з'явилися симптоми та ви перебуваєте у безпеці.

Зверніть також увагу на те, що в умовах обмеженого доступу до води та засобів гігієни підвищується ризик виникнення харчових отруєнь.

У МОЗ попереджають, головне правило – не вживати продукти, що швидко псуються та які зберігалися з порушенням умов їхнього  зберігання, після завершення терміну придатності або за найменшої підозри на те, що вони зіпсувалися7 Викидайте будь-яку їжу з нехарактерним запахом, кольором чи текстурою.

Зазначимо, як повідомляє Бюро ВООЗ в Україні, за попередніми оцінками, внаслідок розв'язаних Росією бойових дій в Україні постраждали 18 мільйонів людей, 6,7 мільйона з яких є внутрішньо переміщеними особами. Водночас майже 3 мільйони людей покинули країну.

Фото: REUTERS