Сенат США дав "зелене світло" програмі ленд-лізу для України. Що вона передбачає

Сенат США дав "зелене світло" програмі ленд-лізу для України. Що вона передбачає

Сенат США одноголосно підтримав рішення про запуск ленд-лізу для України. Це дозволяє адміністрації президента Джо Байдена запустити прискорені відправки військової техніки та інших товарів необхідних Україні для оборони, передає Politico.

Видання зазначає, сенатори швидко підтримали цю пропозицію, оскільки українські військові довели, що можуть відбити російську атаку. Ухвалений сенаторами документ, відомий як закон про ленд-ліз про оборону демократії України від 2022 року прискорить процедури передачі амуніції, зброї, обладнання у великих обсягах.

Програма ленд-лізу була створена під час Другої світової війни: закон про ленд-ліз (повна назва — An Act to Promote the Defense of the United States) був ухвалений Конгресом США 11 березня 1941 року. Він дозволив США швидко поповнювати запаси союзників без процедурних перешкод.

Програма передбачає наступні умови: передане в рамках ленд-лізу майно, що залишилося після закінчення війни буде оплачено повністю або частково на основі наданих США довгострокових кредитів (в основному, безпроцентних позик). У разі зацікавленості американської сторони, нерозбита та невитрачена техніка та обладнання після війни мають бути повернуті до США.

Утім, Politico зазначає, що поки не зрозуміло, чи розгляне Палата представників прийнятий Сенатом закон про ленд-ліз перед тим, як обидві палати підуть на попередньо заплановану двотижневу перерву.

Голова МЗС України подякував Сенату за ухвалений закон.

"Вдячний Сенату США за ухвалення закону про ленд-ліз про оборону демократії в Україні. Важливий перший крок до програми ленд-лізу для прискорення поставок військової техніки в Україну. З нетерпінням чекаємо його швидкого проходження в Палаті представників і підписання президентом США", — написав Кулеба в Twtter.

Фото: Міноборони