"Україні не дадуть програти, але…" — експерт про підсумки Давосу

"Україні не дадуть програти, але…" — експерт про підсумки Давосу

Цьогорічний форум у Давосі був успішним для України, переконував в ефірі Українського радіо експерт-міжнародник Руслан Осипенко. Українська делегація запропонувала власну формулу миру, партнери пообіцяли надати більше зброї. Тим часом 2023 рік є передвиборчим у США і це може вплинути на масштаби допомоги Україні, не виключає експерт. Хоча при цьому він наголошує: Україну вже не відносять до сфери впливу Росії. Відтак вона стане згодом членом і ЄС, і НАТО.

0:00 0:00
10
1x

"Форум не лише про війну в Україні"

"Давос — неформальний форум бізнесових та політичних еліт, де відбувається ширше обговорення, ніж російсько-українська війна. Йдеться про виживання людства, яке стикнулося з геополітичними зсувами. Зокрема, як виходити з ситуації, коли Європа втратила дешеві енергоносії, глобалізація руйнується і перетворюється на регіоналізацію та невідомо, чи Китай співпрацюватиме зі США", — зазначає Руслан Осипенко. Однак він наголошує, що безпековий трек був у центрі уваги багатьох інших треків, які обговорювалися, адже російсько-українська війна і призвела до цих геополітичних зсувів. "Продовольча та енергетична криза, а також криза біженців розглядалися через призму війни, оскільки Кремль власноруч сформував всі ці кризи. Важливо, що більшість країн-учасниць форуму дійшли до висновку, що фактично Росія підірвала глобальну систему безпеки та економічний розвиток, кинула виклик правам людини, а також веде імперіалістичну війну в Україні. І на цьому фоні наша делегація спрацювала дуже добре і на випередження", — каже експерт.

"Українська делегація поширила власну формулу миру"

Війна проти України нині стала окопною та позиційною, і це вигідно Росії, вважає експерт. Тож наступним кроком Москви було б підняття прапору "миротворців" і пропозиція "мирних" перемовин на її умовах: тобто щоб захоплені території залишилися за нею. Тож, на думку Осипенка, важливо, що "серед 52 представників держав українська делегація першою презентувала власну формулу миру, яка полягає у тому, що ми хочемо миру і готові обговорювати будь-які мирні ініціативи. Але після того, як всі російські війська підуть з території України".

Читайте також — Цьогорічний ВЕФ у Давосі пройшов максимально ефективно для України — Гончаренко

"Зброї буде більше"

До більшості учасників форуму прийшло розуміння, що в цій війні має перемогти Україна, бо вона захищає свою землю, державу і кордони, визнані ООН. Тому буде постачатися зброя для ЗСУ, каже Руслан Осипенко. Експерт-міжнародник переконаний, що фінансова, політична та безпекова підтримка нам точно забезпечені у 2023 році.

"Генрі Кіссінджер уже не бачить перешкод"

"Була чітка заява про відповідальність, до якої слід притягнути військово-політичне керівництво Росії. Крім того, колишній державний секретар США Генрі Кіссінджер (лауреат Нобелівської премії мир – ред.), який дуже лояльно ставиться до Росії та завжди виступав "голубом миру" та "мостом між Заходом і Сходом", заявив, що не бачить перешкод, щоб Україна приєдналася до НАТО", — зауважує Осипенко. На його думку, це означає, що світ змінився, і Україну вже не відносять до сфери впливу Росії. Відтак Україна буде членом і Європейського Союзу, і НАТО, як закінчить війну, зауважує експерт.


На фото: Генрі Кіссінджер (Wikimedia Commons, бібліотека LBJ, автор Джей Годвін)

"Україні не дадуть програти, але…"

Осипенко також зазначає, що "колишній прем’єр-міністр Фінляндії припустив, що у другій половині 2023 року проблеми європейців хвилюватимуть їх більше, ніж війна в Україні. Крім того, 2023 рік є передвиборчим у США, Росії та Україні. Це той період, коли спостерігається дестабілізація у відносинах між країнами. Тож все це впливатиме на допомогу Україні. Її може бути менше". Відтак експерт вважає, що Україні варто розвивати військово-промисловий комплекс, аби нас не змусили сісти за перемовини та поступитися територіями.

Читайте також — Більше контрнаступальної зброї та вбивць "Шахедів" — експерт про пакет допомоги після "Рамштайну-8"

Китай все ж був на Давосі?

"Під час саміту G20 ключовою була зустріч між очільниками Китаю та Сполучених Штатів Америки, і це означає, що світ став біполярним. Нині ж Китай фактично замістив Росію, яка претендувала стати центром сили та хотіла перемовин зі США, аби поділити сфери впливу. Тож від діалогу Сполучених Штатів і Китаю залежатиме міжнародний порядок денний", — каже експерт-міжнародник.

У Давосі була делегація Китаю, яку очолював віцепрем'єр Лю Хе, і це дуже показово. Осипенко вважає, що це свідчить про готовність Китаю вибудовувати діалог зі США та Заходом і що він хоче конструктивної співпраці. "Принаймні у короткостроковій перспективі Китай хоче використати коопераційний сценарій, а не конфронтаційний, під час якого йдеться про підготовку до великої війни. Китаю потрібно 10-20 років спокійної співпраці з Заходом для того, щоб опанувати позицію економіки номер 1 у світі. Крім того, призначення міністра закордонних справ Китаю (30 грудня минулого року новим главою дипвідомства КНР став Цінь Ган — ред.) також є показовим фактом. Адже новим очільником відомства працюватиме колишній посол Китаю в США. Водночас заступник міністра, який відповідав за Росію, був понижений, що також є сигналом Заходу", — звертає увагу Руслан Осипенко.

Фото: World Economic Forum

Останні новини
У центрі політики Трампа буде енергетичне домінування США — Іщук
У центрі політики Трампа буде енергетичне домінування США — Іщук
ТЦК та СП виконуватимуть свої функції до кінця війни — Веніславський
ТЦК та СП виконуватимуть свої функції до кінця війни — Веніславський
Нестандартний погляд на дитячу казку: Гурт NAZVA у колаборації з Артемом Пивоваровим випустив трек "Ток Ток"
Нестандартний погляд на дитячу казку: Гурт NAZVA у колаборації з Артемом Пивоваровим випустив трек "Ток Ток"
Коли кохання перетворюється на тягар: Golubenko презентував сингл "Мінімум"
Коли кохання перетворюється на тягар: Golubenko презентував сингл "Мінімум"
Усе про розгляд справи без відповідача. Роз'яснює адвокат
Усе про розгляд справи без відповідача. Роз'яснює адвокат
Новини по темі
"Висушуватимемо" Росію. Комбат Федоренко про зняття Штатами далекобійних обмежень для України
Військові трофеї належать державі — юрист
Українські зброярі рухаються до паритету з Росією — Трегуб
Без далекобійної зброї або можливості вступу України в НАТО, РФ може нав'язувати свої умови "перемир'я" — Семенюк
До 20 січня Росія намагатиметься захопити якнайбільше територій – Попович про військову допомогу і вибори в США