Питання не до Міжнародного Червоного Хреста, а до ООН — Павло Розенко

Питання не до Міжнародного Червоного Хреста, а до ООН — Павло Розенко

Питання не до Міжнародного Червоного Хреста, а до світових конвенцій та документів ООН. Таким чином віцепрезидент товариства Червоний Хрест України Павло Розенко відповів Українському Радіо на запитання ― чому МКЧХ безсилий у російсько-українській війні? Міжнародний комітет Червоного Хреста визнавав, що не може "пробитися силоміць" до українських військовополонених, яких незаконно утримує РФ, хоча "поділяє розчарування" Києва. "Ми змогли відвідати сотні військовополонених, але є ще тисячі тих, кого ми не змогли побачити", ― заявляла пресслужба МКЧХ. Міжнародний комітет Червоного Хреста так і не зміг "пробитися", зокрема, до колонії в окупованій Росією Оленівці, де окупанти утримують українських полонених. Павло Розенко водночас наголосив, що Червоний Хрест України і Міжнародний Червоний Хрест ― це різні організації. ЧХУ від самого початку війни активно допомагає жертвам російської агресії, запевнив Розенко.

0:00 0:00
10
1x

 

Емблеми "Червоного Хреста та Червоного Півмісяця" у музеї в Женеві. Фото: commons.wikimedia.org

Червоний Хрест України та Міжнародний Червоний Хрест ―  різні організації

Павло Розенко зазначив, що Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) ― це наднаціональна організація. "Вона не підпорядкована жодній державі, а підпорядкована лише своєму статуту і статуту ООН відповідним документом. Вона має незалежне керівництво, і Червоний Хрест України (ЧХУ) не впливає на обрання цього керівництва. Це світова, нейтральна щодо будь-якої країни чи уряду інституція, яка займається міждержавними відносинами. У випадку сьогоднішньої ситуації вона є своєрідним містком, нейтральним посередником із певних гуманітарних питань між Росією та Україною. Тому в нас різні місії, функції, завдання і мандати. Отже, ЧХУ і МКЧХ ― це різні організації".

"Червоний Хрест України є найбільшою в Україні волонтерською організацією"

"На сьогодні ЧХУ є найбільшою в Україні волонтерською організацією, яка надає допомогу цивільному населенню. Це об’єктивні цифри ― у наших лавах на сьогодні понад 8 тисяч волонтерів, близько тисячі працівників, маємо понад 200 підрозділів у нашій державі. І наша діяльність, безперечно, є дуже різноманітною. Від 24 лютого 2022 року ми фактично почали свою діяльність під обстрілами наших міст і сіл, на місцях обстрілів першими були саме загони швидкого реагування ЧХУ. Якщо ви бачите фоторепортажі з різних точок країни, то там працюють ДСНС, наші медики і "Червоний Хрест". Це наші волонтери, психологи, хлопці й дівчата, які надають першу невідкладну допомогу. Ще одна частина нашої діяльності була пов’язана з роботою у пунктах перетину кордонів України. Ми дуже допомагали українцям, які виїжджали за межі нашої держави".

На фото: Павло Розенко, ФБ-сторінка

Як візуально розрізнити Червоний Хрест України і Міжнародний Червоний Хрест?

"У нас схожі емблеми, але на нашій емблемі чітко написано "Товариство Червоного Хреста України", а у колег із Міжнародного комітету написано International Committee of the Red Cross (ICRC). Здебільшого те, що ви бачите в Україні, це все-таки представники ЧХУ. Саме ми здійснюємо тут основну операційну діяльність".

Наскільки репутація Міжнародного комітету впливає на вашу діяльність та на фінансування?

"Ми є не державною, а громадською організацією. Тому не маємо жодного фінансування із державного чи місцевих бюджетів. Останнє фінансування із держбюджету у нас було 5-6 років тому. Зараз наше фінансування ― це в основному допомога наших міжнародних партнерів, національних товариств з усього світу, в тому числі нам допомагає і Міжнародний комітет Червоного Хреста, ми робимо спільні програми. Крім того, допомагають незалежні бізнес-структури по всьому світу".

Внаслідок російських обстрілів в Одесі 8 травня 2023 року згоріли склади із гуманітарною допомогою Червоного Хреста України. Фото: сайт Товариства Червоного Хреста України

"Питання не до Міжнародного Червоного Хреста, а до конвенцій ООН"

"Незважаючи на те, що ЧХУ та МКЧХ ― різні організації, між нами часто точаться дискусії про роль і місце Міжнародного комітету в Україні. Безперечно, є певні проблеми в комунікаціях МКЧХ з українським суспільством. Але треба зрозуміти, що цій організації майже 160 років, і цей рух працює за тими принципами, за якими працював усе своє життя. Плюс вони користуються документами ООН, зокрема її конвенціями, де чітко виписано функції МКЧХ і мандат. Але в цих документах ООН не виписано найголовнішого: що відбувається, коли якась країна не виконує основоположні принципи ООН і перешкоджає діяльності таких організацій, як МКЧХ? Такого документа немає. І тому основна проблема Міжнародного комітету в тому, що на сьогодні є одна держава у світі, яка грубо порушує всі документи ООН і просто нехтує діяльністю МКЧХ. Мова про РФ. На жаль, серед членів ООН є країни, які або підтримують таку діяльність Росії, або займають "нейтральну" позицію. Думаю, тут питання не до МКЧХ, а до міжнародних конвенцій та конвенцій ООН. І Міжнародний комітет Червоного Хреста говорить просто: якщо ви хочете забезпечити нам якусь діяльність, змініть, будь ласка, документи ООН. Це можуть зробити країни-члени ООН".

Останні новини
Усе про розгляд справи без відповідача. Роз'яснює адвокат
Усе про розгляд справи без відповідача. Роз'яснює адвокат
Галина Григоренко: Нарешті Україна має механізм позбавлення зрадників держнагород
Галина Григоренко: Нарешті Україна має механізм позбавлення зрадників держнагород
Ставленик не Байден і не Трамп. Семенюк про американську стратегію Росії
Ставленик не Байден і не Трамп. Семенюк про американську стратегію Росії
Покоління TikTok перемогло покоління гречки — Присяжнюк про 1-й тур президентських виборів у Румунії
Покоління TikTok перемогло покоління гречки — Присяжнюк про 1-й тур президентських виборів у Румунії
Промінь рекомендує: Мотор'Ролла з треком "Ти одна із таких людей"
Промінь рекомендує: Мотор'Ролла з треком "Ти одна із таких людей"
Новини по темі
Польські фермери припинили блокування кордону з Україною ― Балін
Історія родини журналіста Українського Радіо Володимира Пищика на тлі 20-го століття
До трьох голодоморів ХХ століття в Україні голоду не було — Кабачій
"МСЕК існують": куди звертатися для отримання статусу особи з інвалідністю в час реформи? Коментує експертка
У нинішній редакції бюджету-2025 соціальні виплати та зарплати військовослужбовців заморожені ― Гончаренко