Передачі з архіву Українського радіо
Чи безпечний громадський транспорт України: результати поведінкового експерименту і всеукраїнського опитування в межах кампанії "16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства", які завершилися 10 грудня. Гість — Павло Соболевський, співзасновник Центру соціальних змін і поведінкової економіки.
Побори провідників та побори з провідників: обшуки та затримання Нацполіції на Укрзалізниці, або Схеми на міжнародних пасажирських перевезеннях. Гість — Євген Плінський, журналіст, ведучий 1+1.
Ситуація в Харкові.
Закупівлі Міністерства оборони України на 2025 рік. Гість — Гліб Канєвський, керівник Департаменту політики закупівель Міністерства оборони України.
Актуальна ситуація на фронті. Гість — Олексій Гетьман, військовий аналітик.
Доба "Розстріляного відродження". Щоб виправдати радянський тоталітарний режим, російська пропаганда вдавалася до перекручування фактів про митців доби "Розстріляного відродження". Мовляв, вони брали участь у "заколоті проти радянської влади", загрожували безпеці Радянського Союзу, і взагалі були націоналістами. Ці маніпуляції тритривалий час використовували для того, аби виправдати репресії, якими знищували українську інтелігенцію та руйнували культурний ренесанс, що змінював обличчя України.
13 грудня виповнюється 146 років від народження українського композитора та громадського діяча Миколи Леонтовича. Його різдвяна колядка "Щедрик" стала символом новорічних свят у всьому світі. У місті Покровськ, в Донецькій області урочисто відкрито пам'ятник композиторові, авторові "Щедрика" Миколі Леонтовичу.
Ситуація на Полтавщині.
Без підтримки США Україна зможе фінансувати військові й цивільні потреби до середини 2025 року. Про це Міністр фінансів України Сергій Марченко. За рахунок чого вдалося створити запобіжник? Сполучені Штати надають Україні кредит на 20 млрд доларів коштом заморожених активів рф — наскільки це серйозний чинник економічної стабільності України? І чи може Трамп цей кредит скасувати? Гість — Ілля Несходовський, керівник аналітичного напряму мережі АНТС.
Скільки вишів потрібно Україні? На якому етапі реформа системи вищої освіти? Що планують змінити в 2025 році та за яким принципом будуть скорочувати кількість ВНЗ. Розпочалася державна атестація за новою методикою, в чому суть і яких змін чекати за підсумками? Гість — Михайло Винницький, заступник Міністра освіти і науки України, науковець, викладач.