Видобуток газу в Україні зростає, у сховищах понад 8,5 млрд кубів — Шмигаль

Видобуток газу в Україні зростає, у сховищах понад 8,5 млрд кубів — Шмигаль

Попри війну, видобуток газу в Україні 2023 року збільшився, зазначив сьогодні, 4 березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він повідомив, що сьогодні у підземних сховищах України є понад 8,5 млрд кубів газу. Відповідаючи на запитання журналістки Українського Радіо Олени Зелінченко, Денис Шмигаль зауважив: "Нафтогаз України" 2023 року запустив 86 нових свердловин. За даними глави уряду, споживання газу населенням збереглося практично на довоєнному рівні й було забезпечено "Нафтогазом" повністю. Також забезпечені всі потреби української промисловості, бізнесу на цей момент.  


 

0:00 0:00
10
1x
Програма:
Ведучі:

Ілюстративне фото tsoua.com

86 нових свердловин

По-перше, 86 нових свердловин "Укргазвидобування" (структурний підрозділ "Нафтогазу") пробурив минулого року, повідомив Денис Шмигаль. "Є надзвичайно потужні нові свердловини – 250 тисяч метрів кубічних, якщо я не помиляюся. Це дуже високий показник видобутку. Тому два параметри – збільшення власного видобутку і, на жаль, відбулась через об'єктивні обставини втрата територій та великих промислових підприємств, відсутність можливостей повноцінного експорту та, звісно, втрата певного виробничого споживання. Але споживання населенням збереглося практично на довоєнному рівні й відповідно було забезпечено "Нафтогазом" у повному обсязі. Плюс – усі потреби української промисловості, бізнесу на цей момент. Тому обидва фактори, які ви згадали, мали вплив", – розповів 4 березня глава уряду України, відповідаючи на запитання журналістки Українського Радіо Олени Зелінченко.

Також Денис Шмигаль відзначив, що сьогодні у підземних сховищах України є понад 8,5 млрд кубів газу. На складах більше 1 млн тонн вугілля. "Маємо впевнено завершити цей опалювальний сезон, і одразу розпочнемо підготовку до наступної зими", – наголосив глава уряду. І додав: попри війну, видобуток газу в Україні 2023 року збільшився. Завдання на нинішній рік для групи "Нафтогаз" – вийти на видобуток 15-ти млрд кубів газу.

 Щодо транзиту газу

Денис Шмигаль також сьогодні, 4 березня роз'яснив позицію уряду України стосовно транзиту. "Ми, звісно ж, не збираємося вести перемовини з країною-агресором про те, щоб продовжувати і ставити свої підписи під угодою. Але ми мали неодноразово перемовини на європейських майданчиках з європейськими лідерами на базі Єврокомісії. Якщо європейські країни виступлять або консорціумом, або хтось з європейських партнерів виступить транзитером уже свого газу, ми готові таку послугу надавати, як і робили це і до цього часу – відповідально перед європейськими партнерами. Тут ініціатива на боці ЄС, наших європейських партнерів. Якщо ні – будемо використовувати ГТС для наших цілей. У нас є, безумовно, план Б. Система не пропаде, вона потрібна для нашої держави і ми маємо інші можливості, як її використовувати, в тому числі для транзиту". 

Денис Шмигаль. Фото: УНІАН