Саша Чемеров: Щоб знайти баланс, треба спершу розібратися з хаосом

Саша Чемеров: Щоб знайти баланс, треба спершу розібратися з хаосом

Саша Чемеров презентував пісню «Мовчи», яка стала глибокою рефлексією на тему токсичних і співзалежних стосунків. Композиція розповідає про внутрішню боротьбу головного героя, де співіснують дві протилежні сторони його особистості, що символізують чоловічий і жіночий початок. Цей трек продовжує тематику мініальбому "Біполярник", у якому артист торкається психологічних конфліктів, що переживає людина.

В ефірі шоу "Вікенд нової музики" Саша Чемеров презентував пісню "Мовчи" та у відвертому інтерв’ю ведучій Ксенії Івась розповів про створення треку та його психологічну глибину, а також поділився концепцією мініальбому "Біполярник" і розповів про майбутній гастрольний тур.

0:00 0:00
10
1x

Фото: Лілія Лилик, Радіо Промінь

Пісня "Мовчи" — це діалог між Душею і Духом. Це боротьба Інь і Янь, яка веде до гармонії через хаос

Сьогодні ти презентуєш пісню "Мовчи". Яка історія стоїть за цим треком?

Цей трек був написаний приблизно 15 років тому для мого сайд-проєкту Vkrayst. Пісня виконувалася на концертах лише тричі й ніколи не була записана. Протягом цих років люди писали мені й запитували, чи буде взагалі ця пісня коли-небудь випущена. Я завжди відповідав, що не знаю. І коли у мене народжувалася концепція мініальбому "Біполярник", я вирішив, що ця пісня має там бути, оскільки вона ідеально доповнює альбом.

А які нові сенси цієї пісні  з'явилися особисто для тебе?

Усі сенси, які я закладаю, коли пишу пісню, зберігаються навіть через роки та не втрачають своєї актуальності. В другому куплеті я додав чотири рядки, тому що перший куплет був від імені чоловіка, а другий — від імені жінки. Я дав жінці можливість сказати більше.

У коментарях я бачила, що люди пишуть: це була б чудова пісня для дуету з жінкою…

Так, від початку й була саме така ідея. Я навіть намагався співпрацювати з кількома артистками, але концептуально не складалося. Тому я вирішив заспівати за дівчину сам.

А якою є концепція цієї пісні?

Загалом увесь цей мініальбом заснований на темі психології, але він не напружує слухача. Якщо ти хочеш заглибитися, можеш це зробити. Якщо ні, то просто слухаєш і можеш передати туди свою життєву ситуацію. Пісня "Мовчи" — це діалог між душею і духом. Як я писав у своєму дописі про цей трек, можна уявити собі символи Інь і Янь, між якими відбувається боротьба за гармонію. Тобто, щоб знайти баланс, треба спершу розібратися з хаосом.

У тебе також вийшов і mood-кліп на цю пісню, в який ти вклав дуже багато сенсів…

Так, у кліпі закладено багато сенсів: як дратівливих, так і інформативних елементів. Я вважаю, що мені вдалося досягти того, чого я хотів. Це відео виглядає як кліп із 90-х, і в цьому полягав задум — знімати на VHS і поєднати його з сучасною камерою. Все вийшло темним і окультним.

З ким ти втілював ідею кліпу?

Це моя команда: Юлія Victor, Ілля Мкртчян, який знімав кліп, Марія Гамуля, яка займалася монтажем. У цю роботу ми всі щось вклали від себе, деякі ідеї з’являлися вже в процесі роботи.

Пісні в мініальбомі абсолютно різні за жанром і настроєм. Це і є та сама біполярність

Як пісня "Мовчи" вплітається в концепцію твого нового ЕР-альбому "Біполярник"?

Усі знають, що в мене є пісня "Не мовчи". Навіть у коментарях хтось написав: "То мовчи, то не мовчи — не розберешся!". Якщо говорити про ці дві пісні, це своєрідна біполярочка. Щодо самого ЕР, перша пісня в ньому — "Франкор", у якій йдеться про діалог між двома людьми, а далі йде трек "Мовчи" — це вже діалог, який відбувається всередині тебе, де дві частини тебе борються між собою. Наступна пісня в мініальбомі розкриває цю тему ще більше, а остання стає одночасно кульмінацією й епілогом.

Коли ти оголосив назву альбому, люди почали цікавитися твоїм станом і ділитися власними історіями. Назва альбому — це провокація, чи ти хочеш сказати, що у тебе біполярний розлад?

Насамперед це концепція, яка полягає в тому, що пісні абсолютно різні. Це моя фішка — робити різножанрову музику. В цьому мініальбомі це теж є: ми починаємо з поп-реггетону, переходимо в альтернативний рок, далі звучить симфонічний оркестр, потім ще "важча" композиція, а завершення — це нео-соул-r-n-b. Стилі й настрої в альбомі різні, і саме в цьому полягає його біполярність.

Ти дуже цікаво сформулював думку про Інь і Янь і про те, що вони вибивають его одне з одного. Цікаво, хто або що вибиває его у твоєму житті? І чи мав ти, як митець, випробування власним его?

Я дуже давно цікавлюся психологією, духовністю, політикою. Всі ці сфери мають подібні інструменти й правила. Я активно працюю над собою, тому не можу сказати, що щось конкретне може вибивати мене. 

Багато років тому у мене була проблема з аудиторією. Я тоді був цілковитим стретейджером — не вживав навіть кави або чаю, не курив, не пив, не носив одягу з натуральної шкіри. Через це про мене міг скластися образ надлюдини. І люди почали шукати в мені щось, що не відповідає цьому образу, наприклад, шкіряну куртку, яка насправді була не шкіряною. Тоді мені захотілося зробити щось "погане" і в мене почався конфлікт з людьми, коли ти щирий до всіх, а вони намагаються віднайти в тобі якісь нещирості. Це сильно дуже моє его. Цей конфлікт вирішився тим, що я навмисно почав курити, й усі почали це обговорювати. Також у моєму житті була зрада, яка теж сильно б'є по его. Маючи такий досвід, я можу поділитися чимось із людьми. І те, що я роблю у своїй творчості, зображає мій, а також досвід інших людей (психологів, друзів), який я можу передати.

Крім музики, ти також залучений до "Культурного десанту" — ти продюсер і ведучий шоу "Фронтова студія". Що вам вже вдалося зробити на цьому етапі й чого прагнете досягти?

Ми вже відзняти повний сезон, його можна подивитися в Ютубі — там є 14 епізодів шоу. Зараз ми працюємо над другим сезоном "Фронтової студії", і він концептуально відрізняється від попереднього. Якщо в першому сезоні ми шукали талановитих музикантів, збирали їх у групи й створювали пісні, то тепер ми пишемо гімни для бригад.  Ми їздимо до різних бригад, іноді з нами їздять запрошені зірки, які потім будуть записувати ці гімни. Ми вже відзняли кілька серій, і мені дуже цікаво, як на це відреагують люди. Деякі тексти написав я, а також є гімн, який написав інший артист, ім'я якого я поки не називатиму.

Чи може це шоу "народити" нових артистів?

Деякі з них уже "народилися", адже деякі військовослужбовці, які брали участь у "Фронтовій студії", вже зараз виступають у турі по Америці й гастролювали Європою. Таким чином вони працюють на благо країни.

Ти оголосив тур містами України. Де і коли тебе можна буде побачити й послухати наживо?

Передусім хочу закликати всіх підписатися на мої соцмережі, де є вся інформація. Я знову виходжу в прямі ефіри, а також у моїх соцмережах можна придбати квитки на будь-який концерт. Наприклад, перший концерт відбудеться 3 листопада в Харкові, далі 16 листопада у Львові, 17-го в Чернівцях, 21 листопада в Черкасах, 22-го в Полтаві, 23-го в Дніпрі, 24-го в Запоріжжі й 30 листопада у Вінниці. На кожному концерті буде різна програма.

 

Редакторка текстової версії — Олена Кірста.

Відеоверсії інтерв'ю дивіться на офіційному YouTube-каналі Радіо Промінь.

Щоб не пропускати кращі українські прем'єри, підписуйтеся на подкаст шоу нової української музики "Селекція" та щоп'ятниці отримуйте на свій смартфон новий епізод програми.