Припинення вогню не означатиме припинення війни – Хара про можливі сценарії закінчення війни

Припинення вогню не означатиме припинення війни – Хара про можливі сценарії закінчення війни

Росія, використовуючи мову міжнародних відносин, це гравець, якому потрібна гра з нульовою сумою. Тобто хтось має обов’язково програти і Росія вважає, що вона може виграти і не збирається програвати. Наступні півроку в нас буде скрутна ситуація, оскільки скоріше за все США тиснутимуть саме на нас, аби ми погодилися на будь-що, щоб припинився вогонь. Таку думку в ефірі Українського Радіо озвучив дипломат, експерт Центру оборонних стратегій Олександр Хара. За словами дипломата адміністрація Трампа розглядатиме й інші варіанти припинення війни: від заохочення Путіна скасуванням санкцій до тиску на нього через зниження цін на нафту. Крім того, генерал Келлог казав про замороження війни по лінії зіткнення разом з подальшим накачуванням України зброєю, аби в Росії більше не виникало бажання на неї нападати.

0:00 0:00
10
1x

Фото: ELTA / Andrius Ufartas

Трамп буде тиснути передовсім на Україну, щоб вона здалася

Про що свідчить заява Путіна, що він не збирається припиняти бойові дії на тлі зусиль США щодо завершення війни? Який розвиток подій можна очікувати надалі?

Не так багато є варіантів розв’язання будь-якого конфлікту від особистого до міжнародного. Перший варіант найбільш цивілізований, коли обидві сторони щось виграють і йдуть на якісь компроміси. У цьому випадку продовження конфлікту не має  сенсу. У нашому випадку це неможливо. Росія, використовуючи мову міжнародних відносин, це гравець, якому потрібна гра з нульовою сумою. Тобто хтось має обов’язково програти і Росія вважає, що вона може виграти і не збирається програвати. Другий варіант, це коли якусь зі сторін спіткає поразка. В українців є воля до спротиву і нам допомагають міжнародні партнери. Тому це не наш варіант. А Росія продовжує геноцидну війну, оскільки має на це ресурси. Третій варіант – це коли одна зі сторін вважає, що продовження війни має занадто високу ціну. У нас немає вибору, оскільки це геноцидна війна і тут не може бути компромісу. Ми будемо існувати або нас знищать. З російського боку вони готові кинути в топку війни ще десятки тисяч власних підданих, залучити північних корейців, іранців тощо і витрачати ті ресурси, які вони збирали протягом десятиліть. Останній варіант у цій схемі, коли одна зі сторін не має ресурсів продовжувати війну. Від початку повномасштабного вторгнення стратегія Заходу була така: дати Україні допомогу, а і з іншого боку за допомогою санкцій зменшити ресурсну базу для агресора. На жаль були певні прорахунки і обережні кроки західних партнерів у тому, щоб передусім не нашкодити собі. Таким чином вони дали можливість Путіну далі заробляти гроші. У 2022 році він заробив рекордні суми (понад 200 млрд) на енергоносіях. Звичайно, що ці гроші конвертувалися у вбивства українців. Об’єктивних причин вважати, що Путін припинить війну немає. У нього є ресурси і він сподівається, що в нього є сили зламати нас, а Трамп буде тиснути передовсім на Україну, щоб вона здалася. У цьому є велика проблема для Зеленського і всієї влади — керувати очікуваннями українського суспільства. Завищення їх як це було на початку війни стало коротким наркотиком для українського суспільства. Після того, як люди зрозуміли, що це кривава і затяжна війна, завищувати очікування стало не так легко. Українці розуміють, що з Росією не можна просто припинити вогонь. Це країна, яка буде знищувати нас, доки буде спроможна це робити. Я скептично ставлюся до 2025 року, тому не варто розслаблятися. Війна не завершиться, навіть якщо припинять стріляти на певний час. Ворог хоче бачити нас або залежними або мертвими. І він не відмовиться від цієї думки, поки в нього є ресурси. Ситуація в США на нас дуже вплине. Наступні півроку в нас булде скрутна ситуація, оскільки скоріше за все тиснутимуть саме на нас, аби ми погодилися на будь-що, щоб припинився вогонь. Тоді Трамп зможе сказати, що зупинив цю війну. Проте припинення вогню не означатиме припинення війни.

Олександр Хара у студії Українського Радіо

Генерал Келлог казав про замороження війни по лінії зіткнення разом з подальшим накачуванням України зброєю

У січні до України приїде спецпредставник Дональда Трампа. Що можна очікувати від цієї зустрічі? Що нам можуть запропонувати?

Уже відбулася зустріч з головою Офісу Президента України. Трамп оголосив про кілька призначень, два з яких стовідсотково відбудуться, оскільки вони не потребують погодження в Сенаті. Це радник з питань національної безпеки конгресмен Майкл Волтц і спецпредставник генерал Келлог. А також дуже важлива для нас фігура Марко Рубіо, який може стати державним секретарем. Усі ці три людини є традиційними республіканцями, які чітко розуміють загрозу з боку РФ, Китаю та Ірану. Марко Рубіо не лише сенатор, він також входив в українських корпус. Він обізнаний з тим, що тут відбувається і однозначно є симпатії. Інше питання – це те, що є в голові Трампа і те, що йому може надиктувати і нарадити його оточення, деякі представники якого або ненавидять Україну, або мають скепсис. У того ж самого Ілона Маска є інтереси і в Росії, і в Китаї.

Трамп у перші тижні президенства припинить надання допомоги Україні, щоб стимулювати діалог з Путіним. Але буде і позитивна річ, оскільки американців мають розуміти, наскільки в нас є запас міцності. Тому що ця адміністрація сповідує принцип миру через силу. Тобто потрібно готуватися до війни, щоб її упередити і не допустити. Якщо вони зрозуміють, що елемент тиску на Україну  і заохочення Путіна може не спрацювати, то для того, щоб виглядати потужними і не програти на політичній шахівниці ще одну клітинку потрібен інший варіант. Це може бути така допомога, яку ми бачили від Джо Байдена. Поки що це малоймовірно, але такий варіант точно розглядається.

Майк Помпео запропонував надати Україні ленд-ліз на 500 млрд доларів і без обмежень у застосуванні зброї. Такі люди є навколо Трампа.  Генерал Келлог казав про замороження по лінії зіткнення разом з подальшим накачуванням України зброєю, щоб у Путіна навіть ілюзій не виникало про повторний напад. Крім того, вони думають, яким чином заохотити Путіна. Це може бути зняття певних санкцій. Але разом з тим, розглядаються варіанти, як йому притиснути хвоста. Трамп збирається зняти будь-які обмеження в США на видобуток нафти та інших енергоресурсів. Крім того Трамп має намір налагодити добрі відносини із Саудівською Аравією для того, щоб вирішити і енергетичні питання і питання безпеки Ізраїлю. Це означатиме, що ціна на нафту піде вниз. Звичайно це буде шалений тиск на Путіна.

Останні новини
"Війна триває в офлайні і онлайні" – експерт з цифрової безпеки
"Війна триває в офлайні і онлайні" – експерт з цифрової безпеки
Нафтове ембарго як найбільша енергетична криза в історії людства: причини виникнення та наслідки
Нафтове ембарго як найбільша енергетична криза в історії людства: причини виникнення та наслідки
Як будувати плани на прийдешній рік в умовах війни та невизначеності. Радить психотерапевтка Лисник
Як будувати плани на прийдешній рік в умовах війни та невизначеності. Радить психотерапевтка Лисник
"Вікенд нової музики" з легендою: Марія Бурмака вестиме шоу на Радіо Промінь
"Вікенд нової музики" з легендою: Марія Бурмака вестиме шоу на Радіо Промінь
Штучна, зрубана чи в горщику? Яку ялинку краще обрати? Поради Держпродспоживслужби
Штучна, зрубана чи в горщику? Яку ялинку краще обрати? Поради Держпродспоживслужби
Новини по темі
Понад 50 нардепів мають підозри від правоохоронних органів – Щербан про те, чому Рада не скасовує "правки Лозового"
Ключовою гарантією для України є сильна армія — Зеленський
Єдиний реєстр військовослужбовців поступово поглине вже існуючі реєстри — Назаренко
"На першому плані булінг". Освітня омбудсменка про теми звернень до неї
Ксенія Омельченко: завдання реклами — не подобатися, а викликати реакцію