Віталій Науменко
Віталій Науменко

За освітою журналіст.

На Українському Радіо Віталій працює з 1983-го року.  Займається здебільшого політичною журналістикою: брав участь в усіх президентських та парламентських кампаніях та завжди залишався відданим цінностям, які лежать в основі радіо — любов до слухача, відповідальність за слово в ефірі, професіоналізм.

Вважає, що нічого кращого і доступнішого за радіо людство на сьогодні не має і навряд чи матиме: "Вражаючий за доступністю, швидкістю реагування та аналізу подій комунікативний майданчик", — каже він. 

Надихається можливістю бути першими, повідомляючи про важливі події, та втерти носа колегам з того ж телебачення. Звісно, ретельно перевіривши інформацію.

Любить спорт, піші прогулянки, читання детективів та перегляд кіно.

Прийшов на роботу в Держтелерадіо УРСР у 1983 році. Одразу потрапив до Головної редакції інформації радіо — своєрідної кузні кадрів. Практично весь час роботи займається проблемами економіки, а з 1991-го року, від здобуття незалежності, — ще й  політичними питаннями. Висвітлював у прямому ефірі чимало значних для Української державності подій: перші візити в Україну президентів США Білла Клінтона, Росії Бориса Єльцина, Папи Римського Івана Павла Другого, усі президентські перегони.

Вважає, що радіо — наймобільніший, найдемократичніший засіб масової інформації.

Передачі з архіву Українського радіо

Реформатор чи…? Проаналізуємо діяльність Рустема Умєрова на посту Міністра оборони. Що вдалось, а що ні міністру? Чому за його правління МО почали називати "турецьким двором", а позаштатних радників держсекретаря та давніх бізнес-партнерів міністра запідозрили у наявності російських паспортів? На зв'язку — Дар’я Каленюк, виконавча директорка Центру протидії корупції.

Як створити Україні надійні гарантії безпеки, пам'ятаючи провал Будапештського меморандуму? Проаналізуємо зустрічі з Трампом. Гість — Андрій Веселовський, дипломат, Надзвичайний і Повноважний Посол, радник директора Національного інституту стратегічних досліджень.

Стан енергетики після сьогоднішніх обстрілів. Гість — Іван Плачков, екс-міністр палива та енергетики України 1999, 2005-2006 роках, президент Всеукраїнської енергетичної асамблеї.

Миротворчі місії в Європі: ілюзія чи реальність? Гість — Іван Ступак, військовий аналітик, колишній працівник СБУ (2004-2015).

Про політичну активність Віктора Орбана, її цілі і можливі наслідки (цього тижня він побував у США, де зустрічався з Трампом, а після цього дзвонив путіну). З якою метою були ці візити і дзвінки? І чи матиме така "миротворча" діяльність резонанс для завершення російсько-української війни? Як може використати Орбан останні тижні головування Угорщини в ЄС? Гість — Євген Магда, директор Інституту світової політики.

В США Палата представників схвалила оборонний бюджет. Що там передбачено/або ні/ для України? Про перспективи військової допомоги для України з боку США на 2025 рік. Заяви Трампа, Маска та їх оточення про скорочення допомоги і чи може щось вплинути на зміну такої позиції? Гість — Олег Преловський, асоційований експерт Інституту Американістики.

Державний оператор тилу (ДОТ) запустив освітній серіал "Дотичні. Як бізнесу стати постачальником ЗСУ". На зв'язку — Арсен Жумаділов, генеральний директор Державного оператора тилу.

Продовження "мінного" скандалу. Браковані міни від Міноборони. Чим закінчився скандал з неякісною "партією" мін, що постачалися на фронт захисникам? Гість — Юрій Ніколов, редактор сайту "Наші гроші".

Опозиція, яка стала владою: хто і якими територіями тепер керує в Сирії і на які зовнішні сили орієнтується, чи вдасться створити новий центральний уряд. Гість — Євген Добряк, експерт-міжнародник.

Варіанти завершення війни: позиція США-України-ЄС. Чи можливе рішення, на якому зійшлися б всі. Внутрішні проблеми України: мобілізація, корупція, фортифікація. Гість студії — Олексій Мельник, співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова.