war

"Ембарго": нардеп Ярослав Железняк про те, чому Україна так чекає на шостий пакет санкцій для Росії від ЄС

5.05.2022 р., 14:27

Європейський Союз анонсував шостий пакет санкцій проти Росії. Під обмеження потрапляє російська нафта, кілька великих банків, російські телеканали та військові, яких підозрюють у злочинах проти мирного населення в Бучі Київської області. Повідомляється, що пакет санкцій узгодять найближчим часом і він торкнеться чотирьох секторів. Детальніше про нові санкції від ЄС Українському радіо розповів народний депутат України, перший заступник голови комітету Верховної ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

"Поки що ми не знаємо чітко кількість людей, які підпадають під санкції, адже це завжди є новиною і для нас. Але ми сподіваємося, що їх буде достатньо багато. Разом з тим, більшість тих, кого в Україні хотіли би бачити під санкціями, давно так чи інакше в ЄС заблоковані. Те, що дуже важливо для України і чим буде відрізнятися шостий пакет санкцій — це внесення у санкційний список всього військового командування, які так чи інакше мали стосунок до подій в Бучі та Маріуполі", — розповів Ярослав Железняк.

Проте, як пояснив народний депутат далі, для України шостий пакет санкцій важливий не через персоналії, а через ембарго: "Нарешті через більше, ніж 70 днів війни ЄС дійшов до того, що зрозуміли, що без ембарго на російську нафту не буде ефективним боротися з режимом Путіна. Саме тому, перше, що ми очікуємо від цього пакету санкцій — це санкції щодо російської нафти".

"Це важливо тому, що якщо порахувати нафту, нафтові суміші, нафтопродукти, то експорт російської нафти складає 42 % від всього експорту Росії. Нафтове ембарго — це, фактично, вистріл з "джавеліна" по російській фінансовій системі, яка одразу почне вмирати", — зазначив Железняк.

Також народний обранець висловив сподівання, що в майбутньому ми отримаємо й ембарго на російський газ, проте зараз в країн ЄС зберігається занадто велика залежність від газу з Росії: "ЄС — це колективний орган, тому деякі країни зараз блокують питання щодо газового ембарго".

"Але залежність Росії від цін на нафту в декілька разів більша, ніж від газу. Більше того, деякі країни Європи зараз самостійно відмовляються від російського газу або Росія сама почала їм його відключати. Чудовий приклад тут — це Польща, яка, як і всі країни Європи, відмовилась платити РФ в рублях, внаслідок чого Росія відключила їх від газу. Для нас — це ще один аргумент до того, щоб переконувати всю Європу в тому, що вони мають відмовитись від російського газу", — розповів Ярослав Железняк.

Також депутат додав, що обговорення шостого пакету санкцій було дуже "гарячим", внаслідок чого двом країнам, які найбільше залежать від російської нафти—- Угорщині та Словаччині — дали більше часу на пошук замінників іншого походження: "Якби Угорщина або інші країни не хотіли підігрувати Путіну, створюються такі умови, при яких вони не зможуть далі нормально співіснувати".

"Те, що передбачає шостий пакет санкцій ЄС — це заборона будь-яких транспортних постачань нафти в інші країни через море. Вже зараз для Росії є достатньо великою проблемою доставити цю нафту в ті ж країни Африки, Індію чи Китай, тому що відмовляються страхові компанії та компанії, які заправляють танкери. А з санкціями вони втратять й технічну можливість продавати свою нафту", — підсумував Железняк.

Фото: Українська правда

"Ембарго": нардеп Ярослав Железняк про те, чому Україна так чекає на шостий пакет санкцій для Росії від ЄС

Новини по темі