Куди інвестувати в час війни? Радить директор ДП "Prozorro. Продажі" Олексій Соболев

Куди інвестувати в час війни? Радить директор ДП "Prozorro. Продажі" Олексій Соболев

Війна призводить до проблем у різних сферах і одним з головних завдань у цей час поза фронтом залишається утримання економіки, яке неможливе без інвестицій. Як та куди зараз вкладають свої кошти українці та як інвестувати з мінімальним ризиком для своїх фінансів Українському радіо розповів директор державного підприємства "Prozorro. Продажі", президент спільноти фінансових аналітиків "CFA Society Ukraine" Олексій Соболев.

0:00 0:00
10
1x

"Головна функція держави ​​— це не забезпечення добробуту. Я не очікую, що держава буде платити мені пенсію, коли я постарію. Я очікую, що вона буде вкладати державні гроші в захист — ракети та армію, яка буде захищати мене від Росії — тому що РФ нікуди не дінеться. Накопичувати на пенсію необхідно нам самим, а не сподіватися на державу, тому треба більше заощаджувати", — розповів Олексій Соболев.

Посадовець наголосив, що війна показала українцям, що не можна тримати всі заощадження в одному "кошику": "Українці дуже люблять заощаджувати через квартири, купуючи нерухомість. Разом з тим, в тому ж Києві може статися, що квартири або подешевшають, або їх можуть розбомбити чи окупувати. Тому, якщо ви інвестуєте в нерухомість, краще мати квадратні метри в різних куточках України". 

"Так само не варто вкладати гроші в якийсь один вид активів. Можна використовувати банківську систему і зберігати гроші на депозитах: як у валюті, так і в гривні. Ми бачимо, що банківська система вже другу кризу проходить дуже спокійно, хоча війна — це криза всіх криз. Після Майдану банківська система очистилась, з неї виключили банки, які обманювали українців, і зараз залишаються переважно надійні установи. Це означає, що їм можна довіряти, адже вони вже другу кризу вистояли. Після війни залишиться майже 90 % всієї банківської системи і ці банки збережуть ваші гроші", — пояснив Соболев. 

Також фінансист порадив, якщо ви шукаєте, куди інвестувати кошти, звернути увагу й на земельні ділянки: "Минулого року відкрили ринок землі і українці вважають, що земля — це найцінніший актив. На аукціонах "Prozorro.Продажі" ми не бачимо спаду інтересу до земельних лотів. Вони є найбільш конкурентними, адже в середньому за лот змагається 4-5 учасників. Українці вважають, що земля, що б з нею не сталося, є цінним активом, адже на ній можна заробляти і вона буде продовжувати набувати цінності". 

"Проте варто додати, що зараз, звісно, люди здебільшого не заощаджують, а витрачають гроші на життя та підтримують армію. Не можна сказати, що коли половина економіки не працює, в когось залишаються гроші, аби накопичувати багатство. Це не той період", — підсумував Олексій Соболев.

Фото: Мінфін