"Сєвєродонецьк — це плацдарм для майбутнього наступу ЗСУ": генерал-лейтенант запасу про найгарячішу точку фронту

"Сєвєродонецьк — це плацдарм для майбутнього наступу ЗСУ": генерал-лейтенант запасу про найгарячішу точку фронту

Нині найгарячішою точкою на всій лінії фронту є місто Сєвєродонецьк на Луганщині. Чим це місто важливе для української армії та російських загарбників розповів в ефірі Українського радіо генерал-лейтенант запасу, колишній заступник начальника ГУР МО України Юрій Радковець.

0:00 0:00
10
1x

Сєвєродонецьк як кістка в горлі для росіян

Увага російської сторони до Сєвєродонецька дуже пильна. В останні дні ми бачимо різке загострення ситуації на фронті. На напрямку Сєвєродонецька стоїть потужне вороже угруповання, щільність батальйонно-тактичних груп на цій ділянці найвища за всі дні протистояння у нинішній війні.

Якщо звернути увагу на мапу, то ви побачите, що на трасі "Бахмут-Лисичанськ" якраз і знаходиться той "язик", де територія контролюється Збройними Силами України. І це нервує російську сторону, бо їм потрібен хоч якийсь успіх. Перед ними поставлене завдання мінімум — вийти на адміністративні кордони Луганської та Донецької областей. А на цьому напрямку лежить Сєвєродонецьк, як кістка в горлі для росіян.

В останні дні це місто переходило із рук в руки і можна сказати, що половина Сєвєродонецька контролюється Збройними Силами України, а інша половина — зайнята загарбниками. Це означає, що місто повністю знищується. Це майбутній Маріуполь. Там руйнуються всі будівлі, комунікації, промислові підприємства, фактично перетворюється на руїни.

Тривають позиційні бої, які характеризуються нищівними наслідками для населеного пункту.

Треба втримати ворога і дочекатися далекобійної артилерії

Втримати Сєвєродонецьк потрібно. Нам необхідна далекобійна артилерія та реактивні системи залпового вогню, щоб можна було тримати російське вороже угруповання на відстані і починати його витискувати.

Головне завдання зараз для ЗСУ — втримати ворога на цьому рубежі і дочекатися далекобійної артилерії. Тоді можна буде з цього плацдарму розпочати витіснення окупантів.

Ми не можемо зараз вгадувати, коли почнеться контрнаступ, але те, що він почнеться на цьому напрямку немає жодних сумнівів.

13 червня у Росії свято, здається річниця РФ, і за деякими даними є вказівка зрізати цей "язик", який клином входить на Донбас, і для загарбників це буде мовляв "свято перемоги". Це пропагандистський захід і заради цього величезні втрати несуть обидві сторони.

Бойові дії у місті — це бої за кожен дім і вулицю

Щоб воювати у міських умовах потрібна спеціальна техніка й озброєння та відповідна підготовка особового складу. Я вірю, що на цьому напрямку з української сторони задіяні військовослужбовці та спеціалісти, які знають, як потрібно воювати у містах.

Бойові дії у міських умовах затягують у часі досягнення наступаючої сторони. Бої ведуться за кожен дім і вулицю, за кожен об’єкт і це затягує у часі наступ. Нам потрібно стримати на дальніх підступах російську навалу, щоб потім це використовувати у подальших наступальних діях.

За моїми даними, у Сєвєродонецьку залишилися близько 10-11 тисяч цивільних людей. Втримання Сєвєродонецька для ЗСУ означає втримати плацдарм, з якого потім можна розвивати наступальні дії для визволення Донбасу. 

Фото: facebook.com/odalug