Сукупні збитки для українського ритейлу через війну становлять біля 3 млрд доларів — Українська рада торгових центрів

Сукупні збитки для українського ритейлу через війну становлять біля 3 млрд доларів — Українська рада торгових центрів

Мережа ресторанів швидкого харчування Макдональдс запроваджує поетапний план відновлення роботи частини ресторанів у Києві та на заході України протягом наступних кількох місяців. Про це повідомила пресслужба мережі. Про те, чи можуть інші бренди також відновити свою роботу на території нашої держави, Українське радіо розмовляло з головою Української ради торгових центрів Максимом Гаврюшиним.

0:00 0:00
10
1x

"Крім Макдональдса в Україні вже відкрилося багато інших брендів, які, можливо, зробили це не так гучно. На початку липня відкрився Adidas, і це залишилося поза увагою ЗМІ. Це була знакова подія зокрема й для Макдональдса. Також додам, що не так багато брендів ще не відновили свою роботу: польські, турецькі бренди вже повернулися на ринок України. Фактично, серед тих, хто ще не відновив свою роботу, перебувають бренди компанії Ditex: Zara, Pull & Bear, Bershka, Stradivarius, Massimo Dutti та H&M. Це останні великі компанії, що не працюють в Україні", — розповів Максим Гаврюшин.

Голова Української ради торгових центрів додав, що основним критерієм, який гальмує повернення цих компаній на український ринок, є бюрократія: "Для цих компаній дуже важливим є фактор безпеки своїх співробітників. Я знаю, що українські офіси дуже наполегливо звертаються до головних офісів з проханнями розпочати роботу. Адже компанії протягом майже 6 місяців не мають змоги заробляти, хоча, наскільки я знаю, зарплату працівникам виплачували. Тому треба відновлювати роботу та надавати можливість працювати людям. Я вважаю, що ще цього року, цього сезону нас чекають цікаві відкриття і компанії, які ще не відкрилися, можуть цього року відновити свою роботу. Спочатку це стосуватиметься Києва та регіонів, де не ведуться активні бойові дії".

"Разом з тим, призупинення діяльності на ринку України іноземних компаній сприяє й зміцненню українських. Це відбувалося ще в 2014-2015 роках, коли була можливість українським компаніям зайти на ринок. Були достатньо сприятливі умови та цікаві місця для розміщення. Як тоді, так і зараз вони використовують цей момент для розвитку своїх мереж", — пояснив Гаврюшин.

Також, як продовжив гість, з початком роботи окремих брендів на території України відновлюється та буде відновлюватися в майбутньому й торгівля онлайн: "В тих регіонах та обласних центрах, де немає змоги відкритися, де ведуться активні бойові дії, як, наприклад, в Дніпрі чи Запоріжжі, Харкові, там буде працювати можливість купити речі через інтернет".

"Асортимент товарів не зміниться. Ті бренди, які зараз будуть відкриватися, будуть залишати той самий асортимент товарів, як і в магазинах в Європі. Це будуть ті ж товари, які б вони завозили, якби не було війни. Тобто це будуть нові колекції, які зараз продаються в Польщі або іншій європейській країні", — повідомив голова Української ради торгових центрів.

Наостанок Гаврюшин розповів про дослідження збитків українського ритейлу та торгових центрів, яке проводила очолювана ним організація: "Наразі в Україні пошкоджені 27 торгових центрів й сума прямих збитків складає біля 400 млн доларів. Непрямі збитки ж складають більше 1 млрд доларів. 

Щодо українського ритейлу, то ми рахували, що 300 найбільших українських компаній, які мають біля 30 тисяч магазинів, втратили близько 3 млрд доларів".

Фото: Gullivercenter.com