war

Рефат Чубаров: "Репресії в Криму будуть посилюватися і метою є примусити людей йти до російської армії"

21.09.2022 р., 22:10

Російські окупанти дали 17 років в'язниці заступнику голови Меджлісу Наріману Джелялу. А двом активістам, братам Азізу та Асану Ахтемовим — 13 і 15 років відповідно. Також суд призначив їм штрафи. Всі деталі щодо кримського судилища слухачам Українського радіо розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України III, IV, V і VIII скликань Рефат Чубаров.

Як вирішити питання з політв'язнями

"Очільники України за будь-яких переговорів щодо прав людини завжди говорять про ситуацію в Криму, про кримських політв'язнів. Це часто буває на міжнародних майданчиках. Днями було розповсюджено звернення парламентарів на ресурсах Парламентської Асамблеї Ради Європи. Під ним вже підписуються парламентарі з різних країн. Також ми на зустрічах із послами постійно нагадуємо про утиски прав людини в Криму. Вчора я зустрічався з президентами Литви і Латвії, де  ми теж обговорювали  питання дотримання прав людей в Криму. Ми розуміємо, що звільнення наших товаришів відбуватиметься з деокупацією Криму. Щоб звільнити всіх, треба звільняти Крим". 

Чи буде посилено репресії 

"Був короткий період у 2014 році, коли окупанти спочатку нас вмовляли, переконували, ставили ультиматуми, а потім перейшли до репресій. Окупанти поставили собі за мету розчавити кримськотатарський народ. Бо ми не сприймаємо окупацію, ми є вірними українській державі, своїй землі і Криму. Тому ми є об'єктом постійних переслідувань та залякувань. Щоб ми покидали Крим. 

Росіяни вистежували людей, яких було засуджено. Наріман є найавторитетнішим лідером серед кримських татар і виконував роль голови Меджлісу. Росіяни не хотіли проведення Кримської платформи, у них була істерія з цього приводу. Він поїхав до Києва, відкрив там офіс, виступав на заході. Окупанти його попереджали не робити цього. Але троє активістів не зламалися. Вони достойно підготувалися до цього судилища.

Однак репресії будуть посилюватися і метою є примусити людей йти до російської армії". 

Чи є ще адвокати, які захищають кримських татар

"Росіяни нещодавно спробували залякати адвокатів, вони кинули їх на декілька діб в ув'язнення за нібито адміністративні порушення. Але в Криму є різні канали для тих, хто хоче знати правдиву інформацію на півострові. Бо все ж таки ми живемо в інформаційну епоху". 

Фото: “Кримський процес”

Рефат Чубаров: "Репресії в Криму будуть посилюватися і метою є примусити людей йти до російської армії"

Новини по темі