Речі, які необхідні для цьогорічної зими: ковдри, ліхтарі, пальники, генератори, мережеві фільтри

Речі, які необхідні для цьогорічної зими: ковдри, ліхтарі, пальники, генератори, мережеві фільтри

Підготовка житла до зими цього року стає актуальною, як ніколи. Ворог має всі можливості, щоб нищити об'єкти, які забезпечують нас теплом і електроенергією. Нам необхідно наперед подбати про різні сценарії, які нас можуть чекати в холодну пору року. Поради дає слухачам Українського радіо експерт з енергоефективності та відновлювальних джерел енергії Ігор Кирильчук.

0:00 0:00
10
1x
Програма:

"Через вікна втрачається приблизно 40% тепла. Якщо вікна старі, їх треба замінити або заліпити щілини поролоном. 

В сучасних склопакетах є перемикач "зима-літо". Всім треба вміти правильно провітрювати приміщення: навстіж відчиняти вікно на 10-15 хвилин. Тоді буде достатньо потрапляти свіжого повітря і менше охолоджуватиметься житло.

Якщо так сталося, що взимку через бойові дії вилетіло вікно, то треба мати поліетиленову плівку для того, щоб не потрапив сніг або дощ до квартири. 

За батареї треба покласти відбиваючий матеріал із фольги. Це дасть хорошу тепловіддачу. 

5-15% тепла втрачається через вхідні двері в під'їзді. Треба або утеплити парадні двері, або просто добре їх закривати. 

Мають бути запаси теплих речей і ковдр. Можна мати спальний мішок. 

Щодо утеплення стін всередині квартири. В деяких випадках це можна роботи. Але такий варіант буде створювати психологічний дискомфорт. Варто утеплювати якусь одну кімнату, ту, де ви найчастіше перебуваєте.  

Треба бути готовим до того, що люди будуть активно користуватися обігрівачами. В багатьох будинках старі електромережі. Варто в першу чергу зараз зайнятися їх перевіркою. Пам'ятати про навантаження на електромережу. Треба бути готовим до того, що може не бути світла. Тому бажано придбати великий ліхтарик на батарейках. Перевіряти, щоб він був у справному стані. Якщо ліхтарик акумуляторний, то стежити за зарядкою. Крім того, вдома повинні бути свічки. Обов'язково придбати павербанк.  

Можна купити мережевий фільтр, який захищає від стрибків в електромережі. Ціна його 900 гривень. Можна підключати лише холодильник до такого фільтра. 

Кондиціонери також можуть працювати на обігрів. 

Є електроковдри та електропростирадла.  

Власникам електроплит варто мати туристичний варіант для приготування їжі. Так звані пальники. Треба підготувати запаси води, продуктів, консервацію

Буржуйки зараз не варто ставити у містах. Це пожежонебезпечно. Треба до них готувати дрова і можливість виводити дим з приміщення. Це має бути системним рішенням. Хочеться вірити, що в нас не буде такої критичної ситуації, що місто буде знеструмленим кілька місяців. 

Можна також придбати переносний генератор для багатоквартирного будинку. Тоді буде електроенергія, щоб зарядити хоча б гаджети і телефони. Щоб забезпечити електрикою весь будинок, то потрібні промислові генератори. В Києві зараз йде мова про закупівлю таких пересувних модульних котелень, які можна поставити і відносно швидко підключити, щоб  забезпечити теплом ті райони, які в даний час будуть без тепла. Про це має дбати міська влада. 

Щодо пунктів обігріву, то про них зараз активно говорять і готують. Тут може перебувати одночасно 40-50 людей". 

Фото:ua-energy.org