"Я радітиму, коли українці не приділятимуть такої уваги Євробаченню" — Путінцев

"Я радітиму, коли українці не приділятимуть такої уваги Євробаченню" — Путінцев

Конкурс Євробачення — це просто музична тусовка, зазначив Українському Радіо продюсер, медіаексперт, засновник промокомпанії STARBOM.COMpany Денис Путінцев. Це яскраве шоу і добре, що на другому році розв'язаної Росією війни українці сперечаються про Євробачення, визнає продюсер. Адже такі дискусії є свідченням, що "все нормально, що ми живемо і ми незламні". Водночас продюсер додає: "але я дуже радітиму, коли ми взагалі не приділятимемо такої уваги Євробаченню". На думку Путінцева, "із нас іще не вичавлено той комплекс меншовартості, який вбивався роками. Що ми нібито другорядні й мусимо щось доводити". Українцям на Євробаченні нічого не потрібно доводити, наполягає медіаексперт. У фіналі Євробачення-2023 перемогла шведська виконавиця Loreen із піснею Tattoo. Фінал відбувся у Ліверпулі. Конкурс від імені торішнього переможця, України, приймала в себе Велика Британія. Україна цього разу посіла шосте місце — гурт TVORCHI виступив із піснею Heart Of Steel.

0:00 0:00
10
1x

 

Виконавиця Loreen під час фіналу Євробачення-2023. Фото: AP

 "Євробачення цього року виявилося передбачуваним"

На думку Дениса Путінцева, Євробачення цього року виявилося передбачуваним. "Щодо Loreen, вона гідна перемоги, — вважає продюсер. — Ця перемога була структурована і концептуально прорахована. Відверто кажучи, я не дуже люблю прораховані речі у творчості, тому моє серце залишається з TVORCHI, звісна річ. Але професійна частина мого серця погоджується з європейським глядачем — це однозначно фінський виконавець. Він — переможець, якщо ми говоримо про контент. Але бали від журі пішли не йому. Тому що у журі профдеформація — вони шаблонно, музично, комерційно, прораховано дивляться на те, що артист робить на сцені, на промо артиста, на його зовнішність і поведінку, на аранжування пісні та способи її просування. А пересічний глядач на такі речі уваги не звертає".

Вдруге віддавати перемогу тій же виконавиці — це прийнятно?

Євробачення — взагалі консервативний конкурс, як і вся Європа. Він є заполітизованим конкурсом, вважає продюсер. "У нас в Україні триває постійна дискусія, чи політика відіграє свою роль у Євробаченні? Для мене відповідь однозначна: відіграє максимальну роль, особливо зараз. Ми бачимо, що наші північні сусіди не беруть участь у конкурсі вже другий рік поспіль, через війну. Чи доречно вигравати двічі? (Loreen перемогла на Євробаченні вдруге. Вперше вона тріумфувала 2012 року в Баку (Азербайджан), виконавши пісню "Ейфорія" – ред.) Я нарахував десь 7-8 учасників, які раніше брали участь у Євробаченні, причому по кілька разів, у складах різних колективів, сольно і не сольно. Loreen брала участь двічі. Євробачення — це як тусовка своїх. Людина, яка уже спробувала цей "наркотик", постійно хоче ще і ще (даруйте за таке порівняння). Багатьох із цих людей завтра вже не показуватимуть по телебаченню або будуть показувати досить локально, в маленьких європейських державах. Ось чому людей так приваблює цей конкурс. Можливо, ніде, крім "Євробачення, вони більше себе не проявили б. Це у нас таке ставлення, що від України туди їдуть прямо зірки і щось доводять. А якщо ви подивитесь на європейську тенденцію, то участь беруть зазвичай ті зірки, які вже трохи згасли, або ж молоді виконавці. Тобто ті, хто потребує промопідживлення на європейській сцені".

"Добре, що на другому році війни ми сперечаємося про Євробачення"

"Ми все ще обговорюємо Євробачення, попри те, що йде війна, і це дуже приємно. Ми сперечаємось і дискутуємо у соцмережах, а це означає, що все нормально, що ми живемо і ми незламні. І українська нація проявляє себе максимально так, як це робила до війни. Ми завжди знайдемо привід посперечатися, наприклад, про Євробачення. У цьому також наша сила. Ми можемо сперечатися, але гуртуємось у ті моменти, коли треба згуртуватися. Саме тому, що емоційно виявляємо свої почуття", — зазначає Денис Путінцев.

Денис Путінцев. Фото: starbom.com

"Не думаю, що шведи "стирили" музику у нашої Міки Ньютон"

Дехто у соцмережах стверджує, що сингл Tattoo — це плагіат на пісню української співачки Міки Ньютон. Чи можуть дискваліфікувати Loreen, якщо справді виявиться, що її пісня — плагіат? Денис Путінцев відповів на запитання комплексно: "По-перше, не думаю, що буде якась дискваліфікація, хоча там є за що причепитися стосовно плагіату. Гадаю, цим займатися ніхто не буде, бо "не на часі". По-друге, нагадаю, що Loreen — це комерційно прорахована формула. А в будь-якої формули є складові, які певним чином кимось уже були здійснені й комерційно правильно оцінені. Не думаю, що шведи "стирили" музику у нашої Міки Ньютон. А якщо це АВВА, то я особисто вважатиму, що це шведський почерк. Тобто шведи самі себе якось переписують. Там, до речі, є самоплагіат самої Loreen. Якщо уважно послухати пісню, то почуємо фірмові нотки її хіта "Ейфорія", з яким вона перемогла у 2012 році. Отже, я дуже прискіпливо на це не дивлюся, бо в будь-якій комерційно прорахованій історії можна причепитися до плагіату. Адже краще йти відомою доріжкою, ніж вигадувати та експериментувати. І по-третє, українці, навіть у жартівливій формі, усюди вбачають символізм. Згадаймо коронацію британського монарха, де ми помічали жовто-сині кольори і в цьому вбачали перемогу. Давайте ще скажемо, що кольори українського і шведського прапорів однакові, тому в Євробаченні жовто-сині перемогли в будь-якому разі. Тобто ми шукаємо всюди символізм, бо потребуємо визнання. Із нас іще не вичавлено отой комплекс меншовартості, який вбивався роками. Що ми нібито другорядні й мусимо щось доводити. Нам нічого не потрібно доводити. Звісно, можна шукати у чомусь символізм, я розумію, із психологічної точки зору, чому ми це робимо. Але я дуже радітиму, коли ми взагалі не будемо приділяти аж такої уваги конкурсу Євробачення. І він для нас стане, як і для всіх європейських країн, просто музичною тусовкою", — підсумував Денис Путінцев.