Ілюстративне фото armyinform
Ворог приречений на поразку у випадку форсування Дніпра
Якою може бути війна наступного року?
Щоб не відчувати завтра розчарування нам не варто сьогодні зачаровуватися. Скоріше за все у 2025 році інтенсивність бойових дій, якщо і вщухне, то не дуже сильно. Ключовий фактор, який впливає на динаміку на полі бою – це фактор ресурсів. У ворога достатня кількість ресурсів – і людських і матеріально технічних, для того щоб далі продовжувати атаки на наші рубежі та позиції. Що стосується можливості українського війська, то вони насправді так само зростають. Я вчора бачив у відкритих джерелах повідомлення про те, що через океан переміщуються військово-транспортні літаки, які доставляють необхідний комплект озброєння військової техніки і боєприпасів для забезпечення потреб українського війська. У бік України постійно рушають ешелони, які переміщують те ж саме устаткування та обладнання. А отже є надія, що на 2025 рік поставки озброєння і військової техніки не лише від наших заокеанських і американських партнерів, а й від представників ЄС дадуть нам змогу бути ефективними на полі бою.
Путін не відмовляється від своїх планів. Він чітко артикулює, що прагне взяти під контроль 4 регіони України, які відповідно до нової редакції конституції РФ нібито вже російські. Йдеться про Донеччину, Луганщину, Херсонську та Запорізьку області. А отже війна буде тривати. Чи готова Україна позбутися цих регіонів взамін на перемир’я чи заморозку конфлікту? Відповідь очевидна – ні. Про це постійно говорить і Президент України і представники уряду. А отже війна буде тривати. Ступінь інтенсивності війни і місце активних бойових дій можна припустити. Інтенсивність бойових дій залежатиме від ресурсних можливостей російської армії. Ворог шукає слабкі місця в українській обороні і коли він їх знаходить то спрямовує туди свої головні зусилля. Ворог готується до наступу на Слов’янсько-Краматорську агломерацію. У нього далекоглядні плани, до реалізації яких він підходить системно. Тому наступного року основні бої вируватимуть на Донеччині. Навряд чи ворог знайде сили, щоб одномоментно атакувати наші сили і на півдні країни.
Так само я не вірю в успіх операції з форсування Дніпра. Ворог приречений на поразку щодо форсування Дніпра, скільки б човнів з десантниками він не мав. По-перше, відстань між берегами близько 1000 метрів. По-друге, правий берег на порядок вищий за лівий, тому наші розвідники чудово бачать усі ворожі приготування.
Не існує єдиної зброї, якою можна перемогти
У якому напрямку має розвиватися український ВПК?
На полі бою є один ключовий фактор, який впливає на ситуацію. Йдеться про важку піхотну зброю, яка є допоміжною на відстані 500-1000 метрів. Це автоматичні гранатомети, міномети різних систем, великокаліберні кулемети. Звісно нам необхідні і дрони різних типів: розвідувальні, ударні, fpv-дрони. Лише системний комплексний підхід до озброєння українського війська дається взнаки. Не існує єдиної зброї, якою можна перемогти.
Наступного року Україна матиме понад 1000 ракет від українських виробників
Чи буде в нас достатньо озброєння щоб витримувати натиск Росії в 2025 році?
Міністр Федоров стверджує, що наступного року Україна матиме понад 1000 ракет від українських виробників. Це дуже важливий фактор, який дозволяє нам мати перспективу створення певного паритету в засобах ракетного ураження. Крім того, зараз здійснюється процес колаборації підприємств українського ВПК з іноземними.
Владислав Селезньов. Фото: ФБ-сторінка Владислава Селезньова
Є серйозні проблеми та недоліки в організації навчального процесу в Академії сухопутних військ та в навчальних центрах
Чи бачите ви глибокі проблеми в системі воєнної освіти? Чи потрібні тут зміни?
Після звіту головного інспектора Міноборони адмірала Ігоря Воронченка про жахливу ситуацію в навчальних центрах та на полігонах, а також в Академії сухопутних військ у Львові, міністр оборони зняв його з посади. Після цього Умєров звільнив і начальника Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Павла Ткачука. Тобто проблеми, які озвучив адмірал Воронченко реальні. Тимчасова слідча комісія від наших народних обранців так само виявила серйозні проблеми та недоліки в організації навчального процесу в Академії сухопутних військ. Проте справедливість не відновлено. Воронченко знаходиться поза штатом і на нього готуються документи щодо звільнення. Можливо варто звільнити інших посадових осіб за їхні дії чи бездіяльність.
Мобілізація не матиме сенсу, якщо солдати не будуть отримувати достатній рівень знань, вмінь та навичок
Які перспективи щодо мобілізації та рекрутингу у 2025 році в Україні і в РФ?
Має бути дієва інформаційна політика на рівні держави щодо роз’яснення, чому мобілізація – це важливо. Але ця історія не працювитме, якщо не буде наведено лад в наших навчальних центрах і наші мобілізовані громадяни не будуть отримувати достатній рівень знань, умінь та навичок і не матимуть змоги воювати під проводом ефективних і фахових командирів. Наша самоцензура і намагання замовчувати проблеми грає з нами не дуже добру справу. Перебування в ілюзіях дуже часто призводить до серйозних розчарувань.
Росіяни продовжать практику рекрутингу за допомогою грошей. Постійно зростають виплати для всіх охочих долучитися до участі в так званій СВО. Ворог намагатиметься компенсувати брак особового складу грошима. Варіант повної або часткової мобілізації виключати не можна. Проте певний компенсаторний механізм забезпечить і участь північнокорейських військовослужбовців. Диктатор Пхеньяну готовий за гроші виділяти все більше і більше своїх військовослужбовців. Росіяни це розуміють і вже використовують солдат з Північної Кореї в якості гарматного м’яса.