Презентація України на арт-ярмарках: галеристи Юлія та Максим Волошини про тренди, актуальність у мистецтві й можливості

Презентація України на арт-ярмарках: галеристи Юлія та Максим Волошини про тренди, актуальність у мистецтві й можливості

У мистецтві не можна говорити про актуальність, залежить від виконання ідеї, її контексту й концепції. Про це Радіо Культура розповіли галеристи Юлія та Максим Волошини.

"Зараз у світі є трохи понад двісті ярмарків, це дуже багато. Але популярних є десь 30: у Базелі, Лондоні, Нью-Йорку, Гонконзі, Відні, Брюсселі, Кельні", – розповів Максим Волошин.

Юлія Волошина доповнила, що є й закриті ярмарки, наприклад, АртБазель, куди дуже складно потрапити, тому що там величезна конкуренція: "Навіть заявку подати – це дорого, адже вона платна".

Галеристи запевняють, що доводиться платити залежно від проєкту 5001000 франків за те, щоб твою заявку розглянули, проте шансів бути відібраним до участі в ярмарку 0,00001%: "Зараз у мистецтві дуже складно здивувати: треба, щоб художник та галерея були впізнавані в світовому контексті. Також відіграють свою роль зв’язки, які ти маєш. Галерея також повинна мати потужну підтримку колекціонерів: АртБазель ще дивиться, яку галерею приймати, залежно від того, яких колекціонерів вони можуть привезти на цей ярмарок. Якщо говорити про Україну, то не так багато колекціонерів готові поїхати в Базель і, крім того, що купити щось у цієї галереї, придбати твір і в інших галереях. Тому такі країни, як Україна, Росія, ближній закордон мало цікаві на таких виставках".

"У нас, в Україні, також були ярмарки, проте це не рівень АртБазеля. В плані якості стендів Київ мені теж подобається, проте я всі ці галереї знаю, включно з асортиментом. Тоді як на АртБазелі представлені галереї з усіх куточків світу. Звичайно, найбільші це Америка, Великобританія, Німеччина, Швейцарія, Японія, Китай. Найбільше галерей з розвинутих країн, які мають сильну економіку", – пояснив Максим Волошин.

Юлія Волошина додала щодо участі українських закладів: "Українські галереї теж деколи їздять. Навіть українські художники виставляються, проте з іноземними галереями. Але, звичайно, це дуже рідко. Треба більше галерей, які б виставляли роботи, щоб інші галереї брали наших художників".

Фото: facebook.com/voloshyngallery

Якщо ж говорити про світові тренди в мистецтві, то, як стверджують галеристи, зараз актуально, в принципі, все: "В мистецтві не можна говорити про актуальність. Залежить, яка ідея, як вона виконана, який контекст і концепція. В Америці, наприклад, зараз дуже актуальна тема мистецтва чорношкірих та білошкірих, фемінізм і сексизм". 

"В США говорять, що якщо ви не жінка, чорна чи біла, забудьте про мистецтво на найближчі п’ять років, тому що зараз ера чорношкірого та жіночого мистецтва. В музеях США навіть міняють сталу експозицію, щоб було порівну чоловічого та жіночого мистецтва, білих та чорних. Це своєрідний нонсенс, адже треба дивитись по експозицію, на тему, як вони хочуть показати цей історичний період, а не "нам треба тут жінку чи чорношкірого художника, адже всі мають бути в рівних пропорціях. В Європі також немає конкретної теми, яка була б актуальна, є окремі художники, які досягають успіху, про яких говорять", – розповів Максим Волошин.

"На одному з ярмарків була тема "фейкньюз": що може бути фактом, що – фейком. Фактично, зараз фейк може стати фактом, якщо про нього будуть довго-довго говорити", – додала Юлія Волошина.

Проте, в ширшому контексті останніх кількох років одну тенденцію все ж можна виокремити: "Раніше говорили, що живопис помер, тепер навпаки – що він народився. Багато молодих художників повертаються саме до живопису. І, власне молодий художник теж може потрапити на ярмарок, якщо його представить гарна галерея. Ми, наприклад, у більшості випадків представляємо молодих художників. Головне – їх подати та зробити гарну експозицію стенду, виставки й щоб твори добре поєднувалися між собою", – підсумував галерист Максим Волошин.  

Фото: Арт новини

Останні новини
Наступ окупантів на Покровському напрямі загальмувався – Міловідов
Наступ окупантів на Покровському напрямі загальмувався – Міловідов
Штучний нагрів акумулятора. Експерт про вибухи пейджерів у Бейруті
Штучний нагрів акумулятора. Експерт про вибухи пейджерів у Бейруті
Жоден українець не залишається осторонь. Чекановська про допомогу постраждалим від повеней у Польщі
Жоден українець не залишається осторонь. Чекановська про допомогу постраждалим від повеней у Польщі
Повені в Україну не пустив антициклон. Синоптикиня про затоплення в Європі
Повені в Україну не пустив антициклон. Синоптикиня про затоплення в Європі
Законопроєкт про перезавантаження митниці дає привід для стриманого оптимізму — Острікова
Законопроєкт про перезавантаження митниці дає привід для стриманого оптимізму — Острікова
Новини по темі
Таємниці "батька радіо". Що відомо про Гульєльмо Марконі
Хто винайшов радіо? Все про унікальні експерименти українських вчених
Українська ідентичність має встояти, попри фізичне знищення міст ― учасниці проєкту "Спадщина. Простір для роботи"
"Все почалось з радіоконцерту", або яким був перший ефір Українського Радіо
Перевантажити роботу контррозвідки. Полковник СБУ про підпали автівок військовослужбовців