Мережа. Війна
Мережа. Війна

Програма про знакові спецоперації українських військових та їх вплив на хід російсько-української війни. Учасники та дослідники військових операцій розповідають цікаві факти про виконання спецзавдань, особливості їхнього здійснення і внутрішню організацію спецоперацій під час російсько-української війни. Слухач почує маловідомі факти про майстерність і ефективність українських спецслужб, військових і силовиків, а також розповіді про особливості їхньої роботи і вплив на хід війни.

Передачі з архіву Українського радіо

31.12.2024 10:07:14 Мережа. Війна

"Показали, що Донецьк не гостинне до Росії місто". Як почався спротив окупації на Донбасі?

Навесні 2014 року Кремль запустив сценарій так званої "руської весни" на Донбасі. Озброєні "тітушки" почали нападати на проукраїнських активістів. На мітингах проливалася кров. На захист патріотично налаштованих донеччан вийшли місцеві ультрас. Вони об'єднувалися в групи і давали відсіч проросійським сепаратистам. Коли у Донецьку почалася справжня війна? Розповідають учасники тих подій: журналіст Денис Казанський; представник ультрас, військовослужбовець Віталій Овчаренко; партизан із Луганщини, Герой України Володимир Жемчугов.

Ведучі: Олена Бадюк
24.12.2024 10:07:12 Мережа. Війна

Одна з перших спецоперацій легендарного "Азову". Як звільнили Маріуполь у 2014?

Маріуполь — це місто, яке нині окуповане вдруге. Вперше українські військові звільнили його від проросійських сепаратистів 13 червня 2014 року. Тоді у спецоперації взяли участь бійці щойно сформованого "Азову", а також підрозділів Національної гвардії України, батальйону "Дніпро-1" і 79-ї бригади ЗСУ. Як проходила спецоперація зі звільнення Маріуполя, і як перша окупація змінила настрої у місті — розповідають учасники і очевидці цих подій: Олександр Алфьоров — колишній керівник пресслужби полку "Азов", історик Ігор Луценко — колишній боєць "Азову", військовослужбовець ЗСУ Максим Бородін — депутат Маріупольської міської ради, активіст із Маріуполя.

Ведучі: Олена Бадюк