Українського радіо

19 грудня — щорічна "пряма лінія" путіна. Які основні тези прозвучали від диктатора? Аналіз його заяв щодо України. Що насправді ховається за тими чи іншими висловлюваннями? Чи готовий путін йти на перемовини щодо припинення війни? На зв'язку — Олександр Шульга, доктор соціологічних наук, директор Інституту конфліктології та аналізу росії.

Ведучі:

"Правки Лозового" мають бути скасовані, на цьому наполягають НАБУ та САП. В чому суть "правок Лозового": якого результату хотіли досягти і що отримали натомість, голосуючи за них? Чим аукнулось неповне скасування "правок Лозового"? Також в заяві йдеться про посилення повноважень антикорупційних органів. Чого бракує актикорупціонерам для активнішої боротьби з корупцією? Коли чекати на реальні посадки та конфіскацію майна "пташок високого польоту"? Гостя — Олена Щербан, керівниця юридичного відділу Центру протидій корупції.

Ведучі:

ВРУ ухвалила в цілому законопроєкт про ліквідацію МСЕК з 2025-го року. Хто виконуватиме функції МСЕК? Скільки триватиме перехідний період та куди звертатись людям? Як ви оцінюєте цей закон? Що в ньому позитивного, а які зміни викликають сумніви? Гість — Ігор Бевх, адвокат Громадської спілки "Ліги сильних".

Ведучі:

Про перемовини та зустрічі Володимира Зеленського, який наразі перебуває в Брюсселі. Гість — Олег Лісний, політолог, віцепрезидент Аналітичного центру "Політика".

Ведучі:

Президент Аргентини — Хав‘єр Мілей — рік на своїй посаді. Чи спрацювала "шокова терапія", завдяки якій Мілей обіцяв "витягнути" країну з економічної прірви? Попередні результати: інфляція знизилася з 25,5% до 2,7% на місяць; дефіцит бюджету ліквідовано (початок каденції – 2,7%), рівень бідності впав з 54,9% до 41,7%. Чи можна вже говорити про "феномен Мілея" і чому йому вдалось? А також. яка його роль на міжнародній арені? На якому рівні співпраця з Україною? Гість: Іван Фечко, експерт Програми дослідження Латинської Америки та Карибського басейну Ради зовнішньої політики "Українська призма".

Ведучі:

Чи потрібні Україні під час війни нові атомні енергоблоки і які? Гість: Григорій Плачков, ексголова Державної інспекції ядерного регулювання України.

Ведучі:

Коли з'явиться посада військового омбудсмана. Які зараз існують механізми захисту прав військових. Гості: Марта Лігус, аналітикиня Центру формування політики; Євген Филипець, адвокат, кандидат юридичних наук.

Ведучі:

Хто і чому вбив російського генерала? Розслідування Евана Гершковича. Як працює департамент контррозвідувальних операцій ФСБ. Гість: Михайло Притула, полковник СБУ у відставці, дипломований експерт з радіаціного, хімічного та бактеріологічного захисту.

Ведучі:

В Україні створили онлайн-платформу комплексної підтримки та супроводу людей, які пережили полон, постраждали від тортур, сексуального насильства під час війни. Платформа пропонує перелік закладів та фахівців, які надають психологічну, медичну, юридичну та соціальну допомогу. На презентації побувала Ірина Жданова, журналістка Українського Радіо.

Ведучі:

Актуальний огляд подій на фронті. Курахове: яку частину міста вже контролює ворог і чи близькі ЗСУ до повного виходу з нього? Виклики для Покровська, Часового Яру, Купʼянська. Які наслідки атак північнокорейських військ на Курщині? Гість — Роман Погорілий, співзасновник проєкту DeepState, військовий аналітик.

Ведучі:

Ведучі українського радіо