Ірина Жданова
Ірина Жданова

Закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут журналістики.

Працювала літературним редактором, писала для газет і сайтів. З 2011-го року працює в радіожурналістиці.

Ірині дуже подобається працювати кореспондентом на заходах: "Формат розмовного радіо дозволяє робити включення наживо з місця подій, передавати атмосферу, створювати ефект присутності. Мене надихають люди, які попри все зберігають людяність".

Ірина любить футбол, піші прогулянки містом, а також цікавиться урбаністикою.

Передачі з архіву Українського радіо

19.01.2025 13:34:56 Сьогодні. Вдень

На одинадцятий рік війни досі актуальна проблема неякісних турнікетів. Ці вироби медичного призначення потрібні, щоб зупиняти масовані кровотечі. У разі серйозного поранення на це є всього пів хвилини. Якщо турнікет ламається, другого шансу вже не буде – людина непритомніє та стікає кров’ю. Докладніше про проблему неякісних медичних виробів — у сюжеті Ірини Жданової.

Голова Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко анонсував, що на найближчому засіданні Ради оборони Києва винесе на розгляд питання щодо напрацювання алгоритму функціонування наземного громадського транспорту під час повітряної тривоги. На сьогодні Київ залишився єдиним українським містом, де громадський транспорт зупиняється під час тривог. Як впроваджували це рішення, які були пояснення від столичної влади та реакція громадськості. Про це – в матеріалі Ірини Жданової.

16.12.2024 15:07:12 Сьогодні. Вдень

У Києві в межах проєкту Good Governance Fund "Інклюзивна економіка" відбувся ярмарок підприємиць освітньої програми "Зростай 2.0".

15.12.2024 13:35:34 Сьогодні. Вдень

З 9-го до 13-го грудня в Україні тривав Тиждень енергоефективності. Це низка заходів, присвячених розвитку енергоефективної культури на національному та місцевому рівнях. Про ощадливе енергоспоживання, захист об’єктів енергетичної інфраструктури та програми з енергоефективності для населення – в матеріалі Ірини Жданової.

30.11.2024 13:35:11 Сьогодні. Вдень

Житло ВПО. В Україні діє програма пільгового іпотечного кредитування для внутрішньо переміщених осіб. Родини переселенців можуть придбати житло у кредит за ставкою 3%. Кредити надаються на строк до 30 років із початковим внеском у розмірі 6% від вартості житла. Цей проєкт реалізує Мінреінтеграції та Держмолодьжитло за фінансової підтримки Уряду Німеччини через Кредитну установу для відбудови, це німецький державний банк. Докладніше про житло для внутрішньо переміщених осіб – в матеріалі Ірини Жданової. Спікери: Володимир Сухорученко, учасник програми пільгового іпотечного кредитування "Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб" Микола Марчук, голова правління Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву" Павло Фролов, народний депутат, голова Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань захисту майнових та немайнових прав внутрішньо переміщених та інших осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

22.11.2024 15:07:14 Сьогодні. Вдень

Один із багатьох викликів, який постав під час війни, це загроза медіатравмування. Як можна уникнути емоційного перенавантаження від інформації, отриманої з медіа, та як загалом в Україні та за кордоном досліджують і впроваджують медіаграмотність? Спікери: Олена Тараненко, менеджерка з розбудови потенціалу, програма "Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті", IREX/Україна; Ірина Нєгрєєва, незалежна консультантка, оцінювачка проєктів у сфері розвитку демократії та врядування; Людмила Юзва, проєктна менеджерка програми досліджень NDI в Україні.

Відбувся брифінг "Чи загрожує Україні епідемія грипу та коли? Чи застосовуватимуть цього року “локальні карантини” по країні?" В Україні зростає захворюваність на COVID-19 та починається поширення вірусів грипу. Майже половина хворих та госпіталізованих діти. Учасник програми — Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України — про ситуацію із захворюваністю на COVID-19 в Україні, які вакцини використовують в Україні, рекомендації щодо щеплень для населення у 2024/2025 під час епідсезону.

31.10.2024 11:35:00 Сьогодні. Зранку

З 24-го до 31-го жовтня тривав Глобальний тиждень медійної та інформаційної грамотності. Це щорічна ініціатива ЮНЕСКО. У 2024-му — тема "Нові цифрові кордони інформації". Про впровадження медіаграмотності в Україні. Спікери: Наталія Ткачук, керівниця служби з питань інформаційної та кібербезпеки Апарату РНБО України; Ганна Красноступ, директорка Департаменту інформаційної політики та інформаційної безпеки Міністерства культури та стратегічних комунікацій України; Олег Дубно, менеджер напряму "Штучний інтелект" у Міністерстві цифрової трансформації України.

23.10.2024 11:35:00 Сьогодні. Зранку

Реабілітаційні модулі. У Василькові відкрили мобільний реабілітаційний модуль для людей, постраждалих від війни. У ньому надаватимуть допомогу ветеранам, їхнім родинам та цивільним жителям Васильківської громади, які потребують реабілітації. Спікери: Олена Потороченко, кейс-менеджерка мобільного реабілітаційного модуля у Василькові; Костянтин, військовослужбовець; Валерій Варич, лікар фізичної реабілітаційної медицини; Богдан Міненко, співзасновник благодійного фонду "Майнді"; Володимир Мельничук, представник компанії-виробника мобільних реабілітаційних модулів; Леся Карнаух, заступниця голови Київської обласної державної адміністрації.

16.10.2024 14:07:12 На часі

14-го жовтня 1992-го року Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, яка встановила 3-тє грудня як Міжнародний день людей з інвалідністю. І закликала держави проводити подальшу інтеграцію осіб із інвалідністю в життя суспільства. Про те, які виклики долають сьогодні люди з інвалідністю в Україні. Спікери: Надія Поламарчук, голова Донецької обласної організації людей з інвалідністю; Сергій Гордієнко, ветеран; Лариса Байда, програмна директорка Національної асамблеї людей з інвалідністю України; Ірина Верещук, заступниця керівника Офісу Президента України.