Передачі з архіву Українського радіо
Один із багатьох викликів, який постав під час війни, це загроза медіатравмування. Як можна уникнути емоційного перенавантаження від інформації, отриманої з медіа, та як загалом в Україні та за кордоном досліджують і впроваджують медіаграмотність? Спікери: Олена Тараненко, менеджерка з розбудови потенціалу, програма "Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті", IREX/Україна; Ірина Нєгрєєва, незалежна консультантка, оцінювачка проєктів у сфері розвитку демократії та врядування; Людмила Юзва, проєктна менеджерка програми досліджень NDI в Україні.
Відбувся брифінг "Чи загрожує Україні епідемія грипу та коли? Чи застосовуватимуть цього року “локальні карантини” по країні?" В Україні зростає захворюваність на COVID-19 та починається поширення вірусів грипу. Майже половина хворих та госпіталізованих діти. Учасник програми — Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України — про ситуацію із захворюваністю на COVID-19 в Україні, які вакцини використовують в Україні, рекомендації щодо щеплень для населення у 2024/2025 під час епідсезону.
З 24-го до 31-го жовтня тривав Глобальний тиждень медійної та інформаційної грамотності. Це щорічна ініціатива ЮНЕСКО. У 2024-му — тема "Нові цифрові кордони інформації". Про впровадження медіаграмотності в Україні. Спікери: Наталія Ткачук, керівниця служби з питань інформаційної та кібербезпеки Апарату РНБО України; Ганна Красноступ, директорка Департаменту інформаційної політики та інформаційної безпеки Міністерства культури та стратегічних комунікацій України; Олег Дубно, менеджер напряму "Штучний інтелект" у Міністерстві цифрової трансформації України.
Реабілітаційні модулі. У Василькові відкрили мобільний реабілітаційний модуль для людей, постраждалих від війни. У ньому надаватимуть допомогу ветеранам, їхнім родинам та цивільним жителям Васильківської громади, які потребують реабілітації. Спікери: Олена Потороченко, кейс-менеджерка мобільного реабілітаційного модуля у Василькові; Костянтин, військовослужбовець; Валерій Варич, лікар фізичної реабілітаційної медицини; Богдан Міненко, співзасновник благодійного фонду "Майнді"; Володимир Мельничук, представник компанії-виробника мобільних реабілітаційних модулів; Леся Карнаух, заступниця голови Київської обласної державної адміністрації.
14-го жовтня 1992-го року Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, яка встановила 3-тє грудня як Міжнародний день людей з інвалідністю. І закликала держави проводити подальшу інтеграцію осіб із інвалідністю в життя суспільства. Про те, які виклики долають сьогодні люди з інвалідністю в Україні. Спікери: Надія Поламарчук, голова Донецької обласної організації людей з інвалідністю; Сергій Гордієнко, ветеран; Лариса Байда, програмна директорка Національної асамблеї людей з інвалідністю України; Ірина Верещук, заступниця керівника Офісу Президента України.
Інтернати. В Україні триває інформаційна кампанія під назвою "Заглушені голоси". Її мета – привернути увагу до дітей, позбавлених батьківського піклування. Зокрема, до проблем інтернатної системи виховання.
Про фундаментальні дослідження, науково-популярні проєкти та наукоємні винаходи, представлені на конференції ІnScience Conference, що відбулася в Києві.
Українці продовжують виїжджати з міст і сіл поблизу активних бойових дій у більш безпечні регіони. А у деяких районах триває обов’язкова евакуація. Мільйони наших співгромадян змушені починати життя на новому місці. З якими складнощами стикаються люди? Як інтегруються у нових громадах? Як долають виклики та намагаються допомагати новоприбулим переселенцям?
Переважна більшість військовослужбовців, які зараз демобілізуються, мають тяжкі поранення. Після повернення з війни перед ветеранами постає чимало викликів і в цивільному житті: лікування, реабілітація, часто пошук нової роботи. Про свій досвід розповів ветеран Євген Федосєєнко.
Міністерство у справах ветеранів визначає кілька пріоритетів у своїй роботі. Це, зокрема, реабілітація поранених, допомога ветеранам у поверненні до цивільного життя, а також гідне вшанування полеглих.