"Новий наступ Росії триває вже тиждень"

"Новий наступ Росії триває вже тиждень"

Новий наступ Росії у розв'язаній нею війні проти України триває вже щонайменше тиждень. Це констатував в ефірі Українського радіо військовий аналітик Олексій Гетьман. Він прокоментував дані деяких українських та західних ЗМІ, що президент Росії Володимир Путін наказав окупантам повністю захопити Луганську і Донецьку області до кінця березня. На думку експерта, Путін фізично живий, поки триває ця війна. Здобути перемогу господар Кремля не здатен, а програти не може. Тому Путін триматиметься до останнього росіянина, намагаючись здійснити бодай якісь просування на Донбасі. Тим часом ЗСУ вимотують ворога, тримаючи резерв для контрнаступу, констатує Олексій Гетьман.

0:00 0:00
10
1x

Фото: Офіційний канал Президента України Володимира Зеленського, t.me/V_Zelenskiy_official

"По дузі Вугледар-Марʼїнка-Авдіївка-Водяне-Бахмут"

Олексій Гетьман вважає, що новий наступ Росії у розв'язаній нею війні проти України триває вже щонайменше тиждень: "Вони атакують відносно невеликими групами, постійно нарощують ці хвилі, не шкодуючи ані людей, ані техніки, і намагаються просуватися. Їм вдалося просунутися на кілька кілометрів за останній тиждень, але це несуттєво. Наступають саме з тих напрямків, про які нам було відомо. Атаки з боку Луганської області, спроба вийти на Лиман, Кремінну, Купʼянськ, це відомі для нас речі. Там вони зосередили до 150 тисяч військовослужбовців, понад тисячу одиниць важкої техніки, 700 артилерійських систем. Так само намагаються атакувати з півдня біля Вугледара, щоб вийти на Покровське, а далі через Гуляйполе на Запоріжжя. По всій дузі Вугледар-Марʼїнка-Авдіївка-Водяне-Бахмут вони намагаються промацати наші слабкі сторони й атакувати. Біля нашої фортеці Бахмут зосереджено 30-35 тисяч військовослужбовців та 400 одиниць важкої техніки. Росіяни активно ведуть аеророзвідку, зараз вони мають завдання просунутися й оточити Бахмут з півдня та півночі, перекрити дорогу М-03, яка йде із Костянтинівки. Це основна дорога, якою ми здійснюємо постачання боєкомплекту, ротацію тощо. Якщо раптом нам доведеться відійти від Бахмута, то в цьому немає трагедії, бо він не є важливим стратегічним обʼєктом. До цих наступів противника ми були готові. І навіть перед їхнім початком Радбез України та Генштаб ЗСУ не виключали, що на деяких ділянках фронту можливе певне просування ворога. А ми триматимемо оборону і знекровлюватимемо ворожі збройні сили. На сьогодні вони втрачають щонайменше 2-3 танкові роти і батальйон піхоти щодня",  констатував військовий експерт.

Фото: фейсбук-сторінка Олексія Гетьмана

"Путін фізично живий, поки триває ця війна"

"Якщо Путін припинить бойові дії та визнає поразку, Росія навряд чи йому це пробачить. Є таке припущення, що Путін фізично живий, поки триває ця війна. Здобути перемогу він не здатен, а програти не може. Тому Путін триматиметься до останнього росіянина, намагаючись здійснити бодай якісь просування. Згадайте, як вони на всіх пабліках розповідали, що Соледар  це перемога, рівна ледь не Сталінградській битві",  з іронією каже експерт.

За деякими оцінками, Росія може задіяти на полі бою ще 1800 танків. Про що свідчать ці цифри?

"Цілком можливо, що, розконсервовуючи свої склади, вони могли зібрати до 2 тисяч одиниць техніки,  вважає Олексій Гетьман.  Але треба памʼятати, що від початку війни ми знищили або взяли як трофей близько 3200 російських танків. Тобто зараз кількість їхньої техніки точно менша, ніж рік тому. Більше у них стало живої сили. Вони не шкодують людей і влаштовують так звані "мʼясні атаки". Саме таким чином цей наступ відбувається. Це легкі піхотні підрозділи, оснащені стрілецькою зброєю, РПГ, кулеметами. Розконсервована важка техніка стояла 30-50 років, це переважно Т-72, Т-64 –– танки, які ми можемо швидко знищувати". Олексій Гетьман зауважив, що ЗСУ також втрачають техніку, але здобувають і трофеї: "Від початку війни ми втратили менше 500 танків, але затрофеїли понад 500 російських. Тобто танків у нас стало більше. Це не враховуючи ті, які нам постачають партнери".

Як Росія використовує ВМФ?

Олексій Гетьман зазначив, що у росіян є декілька підводних човнів, розташованих в акваторії Чорного моря разом із надводними кораблями, здатними нести ракети "Калібр". Але у ворога немає можливості підійти до Одеси з боку моря. Це зазначав і міністр оборони України Олексій Резніков. Адже наявність у ЗСУ протикорабельних крилатих ракет "Нептун" і "Гарпун" примушує росіян триматися на відстані понад 250 км від українських берегів.

Фото: Протикорабельна крилата ракета "Гарпун", Wikipedia

Батальйон піхоти щодня  великі втрати навіть для РФ

"Щільність вогню та кількість "мʼяса". На невеличких ділянках 10-20 км вони зосереджують дуже велику кількість артилерії, важкої техніки та військовослужбовців, і намагаються просунутись. Але батальйон піхоти на день  це дуже великі втрати навіть для такої величезної країни, як РФ. Вони можуть просунутись на кілька кілометрів, однак це на хід війни ніяк не впливає. Найголовніше, що ми не задіюємо наш резерв, а тримаємо його для контрнаступу, вимотуючи ворога по всій ділянці фронту. Наші партнери просили не поспішати з контрнаступом, бо хочуть забезпечити нас необхідною зброєю, аби ми змогли просунутися суттєво. Можливо, навіть до східних кордонів України".

Навіщо створюють "Гвардію наступу"?

"Дуже приємно, що МВС України, спираючись на Нацполіцію, Прикордонну службу та Національну гвардію, формує ці бригади,  переконаний військовий аналітик.  Там дуже вмотивовані люди, добровольці, записуються 20-30-річні ветерани. Ми розуміємо, що Нацгвардія  це батальйони оперативного призначення. До того ж там є певні підрозділи, які ми називаємо "диверсантами". Це люди, навчені воювати саме в містах".

Як ЗСУ зможе допомогти погода?

"Прогнозують відлигу і потепління. На театрі воєнних дій усе розкисне, і рухатись важкою технікою росіянам буде вкрай складно. Цей їхній великий наступ захлинувся й по твердому ґрунту, а як вони атакуватимуть по розкислому  невідомо. А ми почекаємо, поки земля просохне",  підсумував Олексій Гетьман.

 

Останні новини
Історія родини журналіста Українського Радіо Володимира Пищика на тлі 20-го століття
Історія родини журналіста Українського Радіо Володимира Пищика на тлі 20-го століття
До трьох голодоморів ХХ століття в Україні голоду не було — Кабачій
До трьох голодоморів ХХ століття в Україні голоду не було — Кабачій
Висвітлення Чорнобильської трагедії, правда про Голодомор та політична агітація з парламенту: історія Українського Радіо у 80-90-х
Висвітлення Чорнобильської трагедії, правда про Голодомор та політична агітація з парламенту: історія Українського Радіо у 80-90-х
Олег Скрипка на Радіо Промінь ексклюзивно представив два релізи
Олег Скрипка на Радіо Промінь ексклюзивно представив два релізи
Клименко: "Бюджет більше тиловий, ніж військовий"
Клименко: "Бюджет більше тиловий, ніж військовий"
Новини по темі
Кочетков: "Кедр" за 50 млн $ завдає менше руйнувань, ніж "Калібри", "Кинджали" чи "Циркони"
"Рамштайн" без США та Євросоюз без Орбана – Дикий про допомогу західних партнерів у 2025 році
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
Якщо немає сильних морозів, будинок тримається 2-3 доби — Сергієнко
Інтерес Заходу до відновлення польотів в Україні є, але все залежить від війни — Шевченко