Україна має або перемогти корупцію, або знизити мобілізаційний вік – Мельник

Україна має або перемогти корупцію, або знизити мобілізаційний вік – Мельник

На стратегічному рівні в нас є успіхи, проте на рівні тактичного управління все залишається по старому і це наша величезна вада. Командири не розуміють, що ми маємо занадто обмежений ресурс людей, яких потрібно максимально берегти. Нові люди будуть, але в 95% зі 100 вони будуть гірше підготовлені і з гіршим морально-психологічним забезпеченням. Таку думку в ефірі Українського радіо озвучив старший лейтенант ЗСУ, кавалер ордену Богдана Хмельницького, експерт аналітичної групи "Левіафан" Микола Мельник. Через прогалини в українському законодавстві і тотальну корупцію в сфері ТЦК та ВЛК ми випустили за кордон близько 2 млн чоловіків мобілізаційного віку. Відтак, аби зберегти боєздатність Україна має або перемогти корупцію, або знизити мобілізаційний вік – підсумував Мельник.

0:00 0:00
10
1x

Ілюстративне фото з відкритих джерел 

Нові люди будуть, але в 95% зі 100 вони будуть гірше підготовлені і з гіршим морально-психологічним забезпеченням

Якими є головні переваги та недоліки українського війська станом на сьогодні? Яких змін зазнали ЗСУ за період повномасштабного вторгнення?

За цей рік залежність успіху армії від українського солдата тільки збільшилася. Звісно представники зенітно-ракетних військ розкажуть, що ми сильно прогресуємо у цьому питанні. Танкісти розкажуть за своє, а артилеристи за своє. Але на мою думку, якщо зараз відкинути певні пропагандистські моменти, то єдина величезна цінність, яка не змінилася в українській армії – це солдат, і на ньому все базується. На жаль, через вади підготовки  ми поки що недостатньо реалізовуємо той потенціал, який в нас є.

Ми всі пишаємося, що в нас є Сили безпілотних систем. В цьому плані ми піонери і всі зараз переймають наш досвід. Однак практики, при яких оператори БПЛА ідуть зачищати села та посадки також є. На стратегічному рівні в нас є успіхи, проте на рівні тактичного управління все залишається по старому і це наша величезна вада. Командири не розуміють, що ми маємо занадто обмежений ресурс людей, яких потрібно максимально берегти. Нові люди будуть, але в 95% зі 100 вони будуть гірше підготовлені і з гіршим морально-психологічним забезпеченням. Тому за той рік, що минув ми не зробили якісного стрибка в системі підготовки бійця та в системі комунікації між солдатом та старшими за званням. Ми не зробили якісний стрибок в частині пропаганди того, що Україну потрібно захищати. Корінь проблем лежить влітку 2023 року. Тоді це треба було робити. На жаль, час згаяний.

Україна має або перемогти корупцію, або знизити мобілізаційний вік

Яких змін має зазнати система підготовки військовослужбовців?

Я би прибрав кілька речей. Потрібно прибрати історію, коли окремі солдати увесь курс молодого бійця просто виносять сміття. Крім того, потрібно посилити морально-психологічне забезпечення. Робота з психологом у нас просто провалена. Відповідно до цього має змінюватися система підготовки в бік морально-психологічного забезпечення і бойового досвіду, який зараз є. Коли ТЦК мобілізує 100 людей, з яких 50, прибувши до навчальних центрів повертаються на повторну ВЛК через фізичну неспроможність виконувати навантаження, то мабуть якість підготовки у цьому разі залежить не від навчальних центрів, а від ТЦК.  Тому або Україна має перемогти корупцію у цій сфері і зробити правила рівними для всіх, коли син депутата, прокурора, поліцейського має служити так само, як син комбайнера, або нам потрібно зменшувати мобілізаційний вік. Іншого виходу немає.

Через прогалини в українському законодавстві і тотальну корупцію в сфері ТЦК та ВЛК ми випустили за кордон близько 2 млн чоловіків мобілізаційного віку

Чому влада не знижує мобілізаційний вік? І як зниження мобілізаційного віку вплине на успіхи української армії?

Межа навантаження, яку може витримати людина в 45 і в 22 роки різна. Ми не можемо повернути українців мобілізаційного віку, які виїхали за кордон. Ці люди вигідні для економіки тих країн, де вони перебувають. Через великі прогалини в українському законодавстві і тотальну корупцію в сфері ТЦК та ВЛК ми випустили за кордон близько 2 млн чоловіків мобілізаційного віку. Цих людей ми втратили – їх ніхто не депортує. Тому або ми визнаємо, що є корупція і починаємо з нею боротися, або ми продовжуємо іти тим самим шляхом, перетворюючи нашу армію в робітничо-селянську, де служитимуть ті, або не мають чим заплатити, або не знають, кому платити, щоб не служити.

Микола Мельник. Фото: УП

США на 30% завищили допомогу, яку офіційно надали Україні

Як ви оцінюєте техніку, яка надходить від наших партнерів?

Офіційно США допомогли Україна на 10,5 млрд доларів. Після переоцінки виявилося, що ця вартість була завищена на 3,8 млрд.  Тобто вони порахували стару техніку, як нову, яка вийшла з конвеєра. Це думка безпосередньо Пентагону, що вони на 30% завищили допомогу, яку офіційно нам надали. Якби ця техніка дійсно була нова і нам не давали все по залишковому принципу звісно було би краще. Під час ремонту такої техніки втрачається час. Час – це життя українських солдат. Українські солдати розплачуються своїми життями за європейські процедури і за те, що наше військово-політичне керівництво не може переконати наших західних партнерів у тому, що там не потрібно вчиняти. Ця проблема була відома ще навесні 2023, але жодним чином наші американські колеги на неї не відреагували. Тому це трішки псує враження від самої допомоги.

Ворог може захопити Курахове, проте прорвати оборону і вийти до Запоріжжя йому не вдасться

Втрати ворога сягають від 1500 солдат щодня. Росіяни намагаються загарбати максимальну кількість територій до інавгурації Трампа? Чи не варто робити прив’язку до конкретних подій?

Цей наступ росіян дійсно пов’язаний з політичним порядком денним РФ. Російські лобісти у Вашингтоні переконують усіх, що не варто інвестувати в український контрнаступ, оскільки він не життєздатний. Шляхом постійних новин про поразки українських військових на полі бою вони хочуть створити інформаційний міф, що ми фізично не здатні витримувати цей тиск. Тому дійсно до середини січня росіяни будуть намагатися якомога сильніше тиснути на нашу оборону. Земля вже потроху примерзає, донецька земля стає схожою на камінь, тому вони можуть мати тактичні успіхи. Ніхто не каже, що вони не візьмуть Курахове чи 10-20 сіл в степах. Візьмуть, звичайно, тому що в нас є певні проблеми в формуванні системи оборони. Проте досягти стратегічних успіхів, прорвати оборону і вийти на Запоріжжя звучить космічно і без серйозних прорахунків.

Наступ на Курськ був геніальною операцією, яка ввійде в підручники з історії

Наскільки важлива Курська операція і чи намагатимуться росіяни вибити українську армію з Курською області до інавгурації Трампа?

Росіяни ні на день не припиняли там атаки, як і на будь-якій іншій ділянці фронту. На кожному відтинку в 10 км йдуть бойові дії. Наступ на  Курськ був геніальною операцією, яка ввійде в підручники з історії. Натомість перехід в оборону нам відверто не вдався з тих чи інших причин. Розуміючи, що росіяни будуть контратакувати ми не створили багатошарової системи оборони на нашому західному фланзі.

Останні новини
"І потрапили ми під касетний обстріл…" Робота енергетика під час війни
"І потрапили ми під касетний обстріл…" Робота енергетика під час війни
Українська економіка під час війни вистояла — Бураковський
Українська економіка під час війни вистояла — Бураковський
"Оскар" — не кінофестиваль, це премія для жанрового кіно — Десятерик
"Оскар" — не кінофестиваль, це премія для жанрового кіно — Десятерик
"Війна триває в офлайні і онлайні" – експерт з цифрової безпеки
"Війна триває в офлайні і онлайні" – експерт з цифрової безпеки
Припинення вогню не означатиме припинення війни – Хара про можливі сценарії закінчення війни
Припинення вогню не означатиме припинення війни – Хара про можливі сценарії закінчення війни
Новини по темі
Припинення вогню не означатиме припинення війни – Хара про можливі сценарії закінчення війни
Понад 50 нардепів мають підозри від правоохоронних органів – Щербан про те, чому Рада не скасовує "правки Лозового"
Єдиний реєстр військовослужбовців поступово поглине вже існуючі реєстри — Назаренко
"На першому плані булінг". Освітня омбудсменка про теми звернень до неї
Ксенія Омельченко: завдання реклами — не подобатися, а викликати реакцію